Мовчання народних обранців: 30 із 64 одеських депутатів за рік не мали жодного виступу на сесії

19 квітня 2019 р. 09:41

Одеська міська рада

В рамках громадської кампанії «Атестація депутатів місцевих рад» експертами проаналізовано активність депутатів Одеської міської ради під час засідань сесій з 1 листопада 2017 року по 1 листопада 2018 року. 

Так, протягом третього року повноважень Одеська міська рада проводила свої засідання 10 разів, в тому числі пройшла одна позачергова сесія.

Законом України «Про статус депутатів місцевих рад» кожному депутату гарантовано право виступати з обґрунтуванням своїх пропозицій та з мотивів  голосування, давати довідки (п.12 ч.2 ст.19 Закону). 

Як свідчать результати моніторингу, одеські депутати в своїй більшості не використовують право виступати у раді та її органах. Так, 30 з 64 депутатів не мали жодного змістовного виступу під час засідань сесії.

Інші 34 депутати мали змістовні виступи під час відвіданих ними сесій, однак загальний відсоток таких виступів є не дуже високим.

Під час декількох сесій (одна-дві з відвіданих сесій) виступили 12 депутатів: Наталія Данилко, Тетяна Малихіна (фракція «БПП «Солідарність»), Олег Бриндак, Марина Лозовенко, Левон Нікогосян, Дмитро Палпатін (фракція «Довіряй ділам»), Оксана Гончарук, Василь Ієремія, Ольга Кулакевич, Лілія Рогачко (фракція «Опозиційний блок»), Олексій Кісловський (фракція «УМП Сергія Ківалова»), Олександр Аміци (фракція «Об'єднання «Самопоміч»). 

Мали виступи під час 20-40% відвіданих ними сесій також 12 депутатів: Денис Григор’єв, Олег Звягін, Едуард Стась, Олена Фокіна (фракція «БПП «Солідарність»), Денис Балух, Олег Етнарович, Юрій Крук, Ірина Куценко, Дмитро Пеструєв, Андрій Терновський, Олександр Шеремет (фракція «Довіряй ділам»), Володимир Корнієнко (фракція «УМП Сергія Ківалова»). 

Часто виступають на сесіях два депутати (виступи на 50-60% відвіданих сесій): Олександр Іваницький (фракція «Довіряй ділам») та Світлана Осауленко (фракція «УМП Сергія Ківалова»).
 
Під час більшої частини відвіданих сесій (60-80%) мали виступи три депутати: Лілія Леонідова (фракція «БПП «Солідарність»), Ольга Квасницька, Вадим Терещук (фракція «Об'єднання «Самопоміч»). 

Виступають на кожній або практично на кожній сесії (більше 80% відвіданих сесій) п'ять депутатів: Олексій Горін, Олексій Єремиця (фракція «Опозиційний блок»), Ганна Позднякова (фракція «Об'єднання «Самопоміч»), Богдан Гіганов, Олександр Орлов (позафракційні). 

Зазначимо, що абсолютними лідерами щодо виступів під час засідань сесій є два депутати. Ганна Позднякова та Олексій Єремиця мають показник у 100% виступів: ці два обранця відвідали всі засідання Одеської міської ради протягом третього року своїх повноважень та, відповідно, виступали на кожному з цих засідань.

Нагадаємо, що під час другого року повноважень також 30 із 64-х депутатів не мали жодного виступу під час сесійних засідань. 

Наразі, за постійними оновленнями кампанії можна слідкувати: 
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація» 
В розділі «Атестація місцевих депутатів» на інформаційному ресурсі «Ізбірком» 

Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад», про те як, здійснювалось оцінювання в попередні роки та про його результати можна дізнатись на сайті організації

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» відбувається розробка веб-платформи «Місцеві депутати. Атестація».

            

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура оголосили в розшук колишнього міністра екології та природокористування Миколу Злочевського. Про це повідомили у в розшукових обліках Міністерства внутрішніх справ України.  Дата оновлення сторінки про розшук посадовця - 10 серпня 2020 року. Місце зникнення - Одеса.   1 липня прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та детективи Національного … читати далi

Ухваливши рішення про передачу із власності підпорядкування Центру екстреної медичної допомоги автомобілів «швидкої допомоги» класу «В» та «С»,  районним радам, сільським радам і об'єднаним територіальним громадам депутати Одеської міської ради перевищили свої повноваження.  Про це під час брифінгу повідомив голова Одеської обласної адміністрації Максим Куций.  За його словами, депутати не мали таких повноважень, … читати далi

Одеський окружний адміністративний суд задовольнив вимоги Державної служби з надзвичайних ситуацій та повністю зупинив  експлуатацію об`єктів Одеського національного медичного університету шляхом їх відключення від джерел електропостачання. Про це йдеться у рішенні суду.  Наразі від електроенергії мають бути відімкненими об'єкти виша, які розташовані за адресами: провулок Валіховський, 2,3,3а, вулиця Мечникова, 2, 32, вулиця Пастера, 2, … читати далi

По состоянию на 10 августа, в Одесской области зарегистрировано 4423 случая коронавирусной болезни. Из них в Одессе подтверждено 1493 случая, из которых 235 пациентов находится на стационарном лечении в городской клинической инфекционной больнице, все жители города Одессы. Об этом рассказала и.о. директора департамента здравоохранения Одесского городского совета Надежда Гончаренко. Так же она … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР