Лише двоє депутатів Краматорської міськради не пропустили жодного пленарного засідання у 2018 році

28 січня 2019 р. 22:43

Протягом 2018 року Краматорська міська рада VII скликання провела 17 сесій - з 32 по 48. Відповідно до ст.18 ч. 2 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», депутати місцевих рад зобов'язані брати участь у роботі раді, постійних комісіях та інших її органах, до складу яких вони входять та мають всебічно сприяти виконанню їх рішень.

В рамках кампанії «Атестація депутатів місцевих рад» аналітики громадської організації «Точка доступу» перевірили протоколи пленарних засідань Краматорської міської ради VII скликання за 2018 рік на предмет того, як депутати відвідують пленарні засідання.

Отже, що стосується депутатів Краматорської міської ради, то лише двоє не пропустили жодного пленарного засідання в 2018 році. Це Нечволода Євген та Татьянко Андрій. Більшість депутатів, а саме 30 (72%), пропустили лише від 1 до 3 сесій протягом 2018 року.

Таким чином, Бондаренко Володимир, Власенко Валерій, Коробкін Євген, Лузгіна Ольга, Ольхова Ірина, Рубайло Віталій, Рубановський Віктор, Соболєва Ніна та Шорнікова Олена, були відсутні на одній сесії в 2018 році.

Лише два рази були відсутні на сесіях Краматорської міської ради наступні депутати: Андрєєв Олег, Безсонний Андрій, Дика Галина, Іоффе Михайло, Кісліціна Лілія, Малишев Олексій, Омельченко Олена, Ржавський Володимир, Рибалка Вікторія, Скачко Віталій, Сташкевич Ігор, Тітова Надія, Тука Володимир, Фоміна Світлана та Шевченко Олександр.

Три рази були відсутні: Єрмольченко Олександр, Купріков Михайло, Разживін Микола, Савченко Наталія, Сапетко Ігор, Тарасевич Михайло.

У порівняні з результатами минулого року оцінки діяльності депутатів за цим критерієм, то депутатів, які пропустили від 1 до 3 разів сесії міської ради, минулого року було лише 8. Також варто відмітити депутатів Дику Галину та Туку Володимира, які значно частіше почали бути присутніми на пленарних засіданнях ради в порівняні з минулим роком.

Найчастіше з усіх депутатів відсутніми на пленарних засіданнях Краматорської міської ради були: Гончаренко Олександр – був відсутній 10 разів, Суков Геннадій та Панков Віктор – по 9 разів. 

«Що стосується депутатів Краматорської міської ради, то по відвідуванню пленарних засідань, на мою думку вони мають один з найвищих показників по цьому критерію серед депутатів місцевих рад в Україні. Якщо порівнювати результати оцінки діяльності депутатів з минулим роком, то можна з впевненістю сказати про позитивні зміни в підході діяльності депутатів Краматорської міської ради. Оскільки в минулому році, депутатів, які досить часто не відвідували пленарні засідання ради, було набагато більше», - роз’яснив аналітик ГО «Точка доступу» Ілля Перекрестов

Ми звернулись до Олександра Гончаренка - одного із трьох депутатів, які протягом минулого року найчастіше не відвідували сесії Краматорської міської ради аби дізнатись причини відповідних пропусків. 

«Моя відсутність на деяких пленарних засіданнях пов’язана виключно с дуже частими відрядженнями, які в середньому тривають у мене 5-7 робочих днів на місяць. На превеликий жаль, як правило,відрядження накладаються на пленарні дні. Проте при цьому я, як голова постійної комісії з питань соціально – економічного розвитку, планування, бюджету, фінансів та зовнішньоекономічної діяльності, особисто провів всі засідання – вони завжди по четвергах. Посада директора маркетингу та збуту ПАО «Енергомашспецсталь» змушує бути у відрядженні с періодичністю, яку я зазначив вище. Ще один раз я був відсутній на пленарному засіданні у зв’язку із хворобою», - озвучив свою позицію у коментарі ГО «Точка доступу» Олександр Гончаренко, депутат Краматорської міської ради.

Наразі за постійними оновленнями кампанії можна слідкувати: 

В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація» 

В розділі «Атестація місцевих депутатів» на інформаційному ресурсі ІзбірКом 

Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад», про те як, здійснювалось оцінювання в попередні роки та про його результати можна дізнатись на сайті організації

За додатковою інформацією про здійснення ініціативи в Донецькій області звертайтесь до: ГО «Точка доступу», tochkadostupugo@gmail.com

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» відбувається розробка веб-платформи «Місцеві депутати. Атестація». В місті Краматорськ за реалізацію ініціативи відповідає ГО «Точка доступу».

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Исполняющий обязанности главы Госэкоинспекции Украины Егор Фирсов во время совещания в Одессе 12 декабря предложил начальникам Государственной экологической инспекции Крымско-Черноморского округа Александру Ставнийчуку и Государственной экологической инспекции в Одесской области Владимиру  Кардашу добровольно уволиться.  Об этом сообщили в пресс-службе Одесской областной администрации.  Однако оба чиновника отказали Егору Фирсову: Александр Ставнийчук заявил, что … читати далi

Департамент городского хозяйства Одесского городского совета запускает с 16 декабря в городе скорую коммунальную помощь.  Об этом заявил директор департамента Дмитрий Жеман.  По его словам, речь идет о том, чтобы уйти от «отписок». Жители города смогут позвонить в течение суток по телефону 15-01 круглосуточно и оставить заявку.  «По этой заявке … читати далi

Служба безопасности Украины заявила о разоблачении систематического хищения государственных средств в крупных размерах чиновниками Министерства инфраструктуры и предприятий из сферы его управления во время реконструкции морского причала в Черноморске. В спецслужбе утверждают, что чиновники министерства в 2018 году способствовали заключению соглашения со столичной фирмой на выполнение ремонтных работ на 88 миллионов гривень. … читати далi

Представники поліції та громадські активісти презентують інноваційні інструменти співпраці з громадою в сфері безпеки та узгодять спільні заходи в сфері Community policing на 2020 рік. Інновації планується презентувати та обговорювати в трьох основних напрямках: діяльність дільничних офіцерів поліції,  комунікація з громадою, робота з дітьми та вразливими групами. Як повідомляє пресслужба … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР