Конфлікт інтересів депутатів Рівнеради

30 квітня 2019 р. 11:07

міська рада

Закон України «Про запобігання корупції» говорить, що депутат місцевої ради бере участь у розгляді, підготовці та прийнятті рішень відповідною радою за умови самостійного публічного оголошення про це під час засідання ради, на якому розглядається відповідне питання

Крім того, у разі виникнення реального чи потенційного конфлікту інтересів міський голова, секретар або депутат зобов’язаний вживати всі можливі заходи щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів і не має права брати участь у прийнятті рішення. Про це йдеться у Регламенті Рівненської міської ради VII скликання.

Громадянська мережа ОПОРА проаналізувала, скільки разів депутати Рівнеради заявляли про виникнення у них реального чи потенційного конфлікту інтересів перед розглядом питань на пленарних засіданнях сесій.

Так, впродовж третього року депутатських повноважень Рівненської міської ради VII скликання (1 листопада 2017 року – 1 листопада 2018 року) про конфлікт інтересів заявляли  троє депутатів –    депутатів: Петро Пожарський, Богдан Гапяк та Олександр Нестерук.

Петро Пожарський

30 серпня 201 року на пленарному засіданні сесії Рівненської міської ради розглядались питання «Про надання матеріальної допомоги Пожарській Г. М. на лікування» та «Про надання матеріальної допомоги Пожарському В. Ф. на лікування». 
Відповідно, 27 серпня 2019 року депутат міськради Петро Пожарський (фракція Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина») подав до апарату ради заяву про ймовірний конфлікт інтересів під час розгляду вищеназваних проектів рішень ради.
Під час сесії депутат був відсутній.  В результаті, рішення прийнято («за» - 34; «не голосували» - 3)

Богдан Гапяк

16 серпня 2018 року під час пленарного засідання сесії міської ради Богдан Гапяк (фракція Блок Петра Порошенка «Солідарність») заявив про конфлікт інтересів під час розгляду питання «Про присвоєння звання «Почесний громадянин міста Рівного» та відзнак «За заслуги перед містом» і не голосував за це питання. 

Напередодні, 15 серпня 2018 року Богдан Гапяк подав письмову заяву, у якій зазначив: «Щоб уникнути конфлікту інтересів за вищеназваний проект, я голосувати не буду». Під час сесії депутат не голосував за це питання.  В результаті, рішення прийнято («за» - 34; «не голосували» - 2)

Олександр Нестерук 

21 грудня 2017 року на пленарному засіданні сесії Рівненської міської ради розглядалось питання «Про продаж земельної ділянки несільськогосподарського призначення за адресою: м. Рівне, вул. Соборна, 420-Г/1 власнику розташованого на ній об’єкта нерухомого майна Нестерук Ніні Володимирівні»

Цього ж дня, напередодні сесії, депутат Олександр Нестерук (фракція Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина») подав письмову заяву про конфлікт інтересів під час розгляду питання.   Під час розгляду цього питання депутат був відсутній. В результаті, рішення прийнято («за» - 36)

Наразі, за постійними оновленнями кампанії можна слідкувати: 
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація» 
В розділі «Атестація місцевих депутатів» на інформаційному ресурсі «Ізбірком» 
Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад», про те як, здійснювалось оцінювання в попередні роки та про його результати можна дізнатись на сайті організації

За додатковою інформацією звертайтесь:  Олена Чудінович  Громадянська мережа ОПОРА,  e-mail rivne@opora.org.ua    

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» відбувається розробка веб-платформи «Місцеві депутати. Атестація».  В місті Рівне за реалізацію ініціативи відповідає РОО ВГО «Громадянська мережа «ОПОРА».

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Обласна прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт стосовно поліцейського Управління патрульної поліції в Одеській області, якого підозрюють у корупції. Про це повідомили у пресслужбі прокуратури. З’ясовано, що у листопаді минулого року, під час несення служби у складі поліцейського автопатруля, правоохоронець, погрожуючи притягненням до адміністративної відповідальності за порушення вимог додержання тиші у  приміщенні … читати далi

Служба автомобильных дорог в Луганской области провела тендер для выбора подрядчика, которому заплатят за текущий ремонт 35,8 километров трассы Н-26 Чугуев - Меловое (через Старобельск). В аукционе с ожидаемой стоимостью закупки в 962 миллиона 890,1 тысяч гривень, состоявшемся 13 августа, участвовали три компании: ООО «Автомагистраль-Пивдень», ООО  «Ростдорстрой» и ООО «ОНУР Конструкцион интернешнл».   … читати далi

Одесский городской голова Геннадий Труханов распорядился собрать очередное заседание Одесского городского совета на 16 сентября.  Об этом сообщили в пресс-службе муниципалитета.  Рекомендованная повестка дня состоит пока из блоков вопросов:  О бюджете и финансах. О целевых программах. О приватизации и отчуждения объектов коммунальной собственности. О земельных правоотношениях. О создании, ликвидации, изменении … читати далi

Департамент культуры и туризма Одесского городского совета провел тендер для выбора организатора праздничного гала-концерта к 226 годовщине со дня основания города. Соответствующая информация опубликована в системе электронных закупок Prozorro. По данным системы, аукцион состоялся 14 августа и участвовали в нем два частных предпринимателя: Владислав Станков и Екатерина Гречко. Победительницей признали именно Екатерину … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР