Комунікація депутатів Харківської міської ради з виборцями в соціальній мережі Facebook

28 січня 2019 р. 22:51

Громадянська мережа ОПОРА проаналізувала, як депутати Харківської міської ради використовують соціальну мережу для своєї роботи.

Сьогодні все більш популярними засобами комунікації і впливу на громадську думку стають соціальні мережі. Тому ми вирішили додатково проаналізувати рівень комунікації депутатів за допомогою Facebook, незважаючи на те, що це не входить в прямі обов’язки депутата. Проте це один зі способів інформувати виборців про свою діяльність. Це не так професійна вимога, а радше, вимога часу. Переважна більшість депутатів Харківської міської ради зареєстровані у соціальній мережі Facebook. 

Так, 59 з 84-х обранців мають власну сторінку. 23 харківських депутати не мають сторінки у Facebook: Андрій Жорник, Віктор Кітанін, Олександр Василенко, Неллі Казанжиєва, Олександр Худенко, Ігор Вировець, Володимир Золотарьов, Віктор Ларченко, Роман Нехорошков, Олексій Артикуленко, Тетяна Шевченко, Віталій Ганжа, Олександр Гудименко, Валентина Гура, Юрій Долинський, Володимир Котковський, Андрій Кудінов, Георгій Лаговський, Юрій Медведєв, Семен Сирота, Олексій Богач, Віталій Кривуля, Олексій Топчій.

З різною мірою активністю соціальними мережами користуються 61 депутат Харківської міської ради. Проте рівень цієї активності дуже різний. У випадку 10 депутатів у мережі Facebook було створено їхні сторінки, проте вони їх не використовують. Це Ігор Овечкін, Юрій Долинський, Богдан Долина, Станіслав Косінов, Олег Товкун, Фазіль Аббасов, Віталій Резніченко, Володимир Чумаков, Андрій Руденко, та Ігор Романенко.

Серед депутатів Харківської місткої ради також є практика створення публічних сторінок, на яких відображається їхня діяльність, як приклад публічна сторінка Олександра Лобановського.

Ще 27 депутатів проявляють низьку активність, а переважна більшість інформації у їхній новинній стрічці становлять повідомлення їхніх друзів або репости: Олена Ворона, Олександр Щиров, Олександр Новак, Валерій Арутюнов, Володимир Наконечний, Віталій Гагарін, Ганна Головчанська, Олександр Кочеров, Ольга Вельможна, В`ячеслав Ільєнко, Надія Ільєнко, Сергій Новіков, Топчій Тетяна, Сергій Половинко, Олександр Давтян, Вячеслав Зоценко, Костянтин Підгорний, Тимофєєва Надія, Володимир Тупіцин, Ігор Аріх, Андрій Саєнко, Алла Бобейко, Катерина Кордік, Андрій Бондаренко, Борис Баронін, Володимир Полозков, Сергій Дудука.

24 депутати Харківської міської ради ведуть двосторонню комунікацію з виборцями за допомогою мережі Facebook: Ігор Терехов, Олена Горошко, Наталія Коваленко, Андрій Колос, Захар Мазняк, Марія Мезенцева, Сергій Могила, Іван Ракич, Сергій Утєвський, Ігор Черняк, Тарас Сітенко, Олексій Бабешко, Віталій Маляренко, Сергій Куценко, Олексій Навроцький, Максим Мусєєв, Габріел Михайлов, Ірина Цветкова, Ольга Чичина, Олена Гунбіна, Тетяна Поздєєва, Світлана Андрєєва, Володимир Зінченко, Валерій Певнєв,

Депутати часто розміщують інформаційні пости про свою діяльність та відповідають на коментарі.

Наразі, за постійними оновленнями кампанії можна слідкувати: 
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація» 
В розділі «Атестація місцевих депутатів» на інформаційному ресурсі «Ізбірком» 
Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад», про те як, здійснювалось оцінювання в попередні роки та про його результати можна дізнатись на сайті організації

За додатковою інформацією про здійснення ініціативи в Харківській області звертайтесь до: Харківського представництва ВГО «Громадянська мережа «ОПОРА», kharkiv@opora.org.ua

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» відбувається розробка веб-платформи «Місцеві депутати. Атестація». В місті Харків за реалізацію ініціативи відповідає Харківське представництво ВГО «Громадянська мережа «ОПОРА».

          

You control
прозоро
пресс-рум
КВУ
ЦПР

інше