26 квітня 2019 р. 13:54

Хто серед харківських депутатів отримав найбільший і найменший дохід у 2018 році

Хто серед харківських депутатів отримав найбільший і найменший дохід у 2018 році

У ЗУ «Про статус депутатів місцевих рад» закріплена норма, відповідно до якої депутат місцевої  ради  здійснює  свої  повноваження,  не пориваючи з виробничою або службовою діяльністю.

Тобто робота депутата місцевої ради не є постійною і за неї обранці не отримують заробітну плату. «Громадянсська мережа «ОПОРА», на основі електронних декларацій, проаналізувала, хто з депутатів Харківської міської ради отримав найбільший дохід в 2018 році, а хто найменший. 

В цілому, за 2018 рік, 84 депутати Харківської міської ради та їхні сім'ї, отримали дохід в сумі 253 млн 703 тис 320 грн, або четверть мільярда гривень. До переліку депутатів з найбільшим доходом увійшли Тарас Сітенко («Об'єднання «Самопоміч»), Сергій Куценко («СОЛІДАРНІСТЬ»), Олександр Лобановський, Ігор Терехов, Олександр Василенко (всі «За Харків, За Відродження»). Найменший дохід в 2018 році отримали: Олександр Худенко («Наш край»), Тетяна Шевченко, Костянтин Підгорний, Ольга Чичина, Андрій Кудінов (всі «За Харків, За Відродження».

Тарас Сітенко очолив список із доходом в 49 мільйонів 684 тисячі 53 гривні. Особистий дохід в розмірі 49 млн 620 тис 731 гривню він отримав у вигляді заробітної плати, процентів, дивідентів, позики, від відчуження нерухомого майна. 63 тис 322 грн отримала дружина – у вигляді заробітної плати.

Олександр Лобановський разом з дружиною задекларували 28 мільйонів 473 тисячі 309 гривень, з яких 26 млн 974 тис 51 грн дохід депутата і 1 млн 498 тис 258 грн дохід дружини. Подружжя отримувало кошти у вигляді заробтіної плати, дивідентів, процентів, від відчуження нерухомого майна, гонорарів за цивільно-правовими угодами, позики.

Депутат Сергій Куценко, разом з дружиною отримали 21 млн 969 тисяч 746 гривень. Сам депутат задекларував 17 млн 960 тис 738 грн, дружина 4 млн 9 тис 8 грн. Основні статті доходу – заробітна плата, дохід від надання майна в оренду, проценти, роялті, дивіденти, повернення фінансової допомоги, дохід від підприємницької діляьності дружини.

Ігор Терехов отримав дохід у розмірі 15 мільйонів 740 тисяч 436 гривень, з яких 15 млн 4 тис грн склала позика, інші доходи від заробітної плати та від вартості орденів, медалей, знаків, кубків, дипломів, грамот та квітів, якими відзначаються працівники, інші категорії громадян та/або переможці змагань, конкурсів.

Закриває п'ятірку Олександр Василенко з доходом у сумі 13 мільйонів 745 тисяч 51 гривня разом з дружиною, з яких 11 млн 21 тис 533 грн заробив сам депутат і 2 млн 723 тис 518 грн – дружина. Подружжя отримувало кошти у вигляді заробітної плати, дохід від надання майна в оренду, процентів, дивіденти, доходу від підприємницької діляьності дружини. 

ТОП-5 депутатів з найменшим доходом відкриває Тетяна Шевченко, вони разом з чоловіком отримали дохід в розмірі 134 тисячі 334 гривні. 91 тис 123 грн отримала сама депутатка та 43 тис 211 грн її чоловік. Основна стаття доходу -  заробітна плата. 

Дохід Костянтина Підгорного за 2018 рік склав 96 тисяч 898 гривень – заробітна плата, отримана за основним місцем роботи. Олександр Худенко у вигляді заробітної плати отримав 92 тисячі 348 гривень. Ольга Чичина у вигляді заробітної плати, вартості орденів, медалей, знаків, кубків, дипломів, грамот та квітів та інших доходів отримала 75 тисяч 595 гривень. Андрій Кудінов отримав найменший дохід за 2018 рік в сумі 49 тисяч 348 гривень у вигляді заробітної плати.

Наразі, за постійними оновленнями кампанії можна слідкувати: 
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація» 
В розділі «Атестація місцевих депутатів» на інформаційному ресурсі «Ізбірком» 
Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад», про те як, здійснювалось оцінювання в попередні роки та про його результати можна дізнатись на сайті організації

За додатковою інформацією про здійснення ініціативи в Харківській області звертайтесь до: Харківського представництва ВГО «Громадянська мережа «ОПОРА», kharkiv@opora.org.ua.

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» відбувається розробка веб-платформи «Місцеві депутати. Атестація». В місті Харків за реалізацію ініціативи відповідає Харківське представництво ВГО «Громадянська мережа «ОПОРА».

     

Поділитися