Депутати Білгород-Дністровської міськради стали краще відвідувати пленарні засідання ради

01 листопада 2019 р. 22:10

Вже четвертий рік аналітики Одеської обласної організації “Комітету виборців України” проводять моніторинг відвідування сесій депутатами Білгород-Дністровської міської ради.

В рамках кампанії «Атестація депутатів місцевих рад» Одеський КВУ відстежував відвідуваність сесій в період з 1 листопада 2018 року по 26 вересня 2019 року. За цей час відбулось 15 сесій, з яких 5 — позачергові. Всі 15 пленарних засідань відвідали 24% депутатів Білгород-Дністровської міської ради, що в два з половиною рази більше, ніж минулого року.

Абсолютний показник відвідуваності продемонстрували Наталія Басій, Олена Римська («БПП «Солідарність»), Віктор Грозов, Сергій Манітенко («Наш край»), Олександр Єрошенко («Відродження»), Ольга Ціпуленко, Олександр Скалозуб, Руслан Сулаков (позафракційні). Минулого року в цьому списку були лише Наталія Басій, Олена Римська та екс-секретар Білгород-Дністровської міської ради Олександр Єрошенко.

По одному пропуску мають дев’ятеро депутатів Білгород-Дністровської міської ради: Михайло Баранов, Іван Вихристюк, Ігор Десятник, Леонід Кондратюк («БПП «Солідарність»), Віталій Кірсей, Василь Леонтьєв (ВО «Батьківщина»), Анатолій Ганчурін («Довіряй ділам»), Віталій Граждан («Опозиційний блок»), Денис Кімінчіджі (позафракційний).

Ще шестеро депутатів пропустили дві сесії: Андрій Кріштопов, Ніна Прохорова («Опозиційний блок»), Ігор Галат (ВО «Батьківщина»), Олександр Морозов («Довіряй ділам»), Юлія Федорова, Володимир Красовський (позафракційні).

Інна Гончарова («Опозиційний блок»), Олег Крамар («Довіряй ділам»), Володимир Сорока («Наш край») були присутні на 12 з 15 сесій Білгород-Дністровської міської ради.

Наталія Завгороднюк («Опозиційний блок») та В’ячеслав Римський («БПП «Солідарність») відвідали 11 пленарних засідань у період з 1 листопада 2018 року по 26 вересня 2019 року. А представники фракції «Опозиційний блок» Василь Садовський та Юрій Чередниченко мають відповідний показник на відмітці у 10 засідань.

Замикає список депутатів Білгород-Дністровської міської ради, що відвідали більше 50% пленарних засідань, Віталій Жнякін («Опозиційний блок»), який був присутнім на 9 з 15 пленарних засіданнях.

На відміну від минулого року, одразу троє депутатів пропустили більше 50% пленарних засідань. В той час як в період з 1 листопада 2017 по 31 жовтня 2018 року — жоден. Так, двоє депутатів від фракції «Відродження» Віктор Биковський, Олег Манітенко відвідали сім пленарних засідань.

Абсолютним рекордсменом з пропущених сесій став позафракційний депутат Сергій Крупп: з 1 листопада 2018 року по 26 вересня 2019 рік депутат був присутній лише на трьох пленарних засіданнях.

Що ж стосується даних щодо відвідування пленарних засідань сесій Білгород-Дністровської міської ради у фракційному розрізі, то ситуація виглядає наступним чином: «Наш край» —    93%, БПП «Солідарність» — 92%,  ВО «Батьківщина»— 91%, «Довіряй ділам» — 87%, «Опозиційний блок» — 79%, «Відродження» — 65%. Позафракційні депутати відвідали 81% пленарних засідань.

Середній же показник відвідування сесій депутатами Білгород-Дністровської міської ради складає 84%.

Нагадаємо, згідно з ст.20 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад", депутат місцевої ради зобов'язаний бути присутнім на пленарних засіданнях ради, засіданнях постійної комісії та інших органів ради, до складу яких він входить. У разі неможливості бути присутнім депутат місцевої ради повідомляє про це особу, яка очолює відповідний орган. У разі пропуску депутатом протягом року більше половини пленарних засідань ради або засідань постійної комісії, відповідна рада може звернутися до виборців з пропозицією про відкликання такого депутата у встановленому законом порядку.

Наразі за постійними оновленнями кампанії можна стежити: 
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація».
Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад».

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» відбувається розробка веб-платформи «Місцеві депутати. Атестація».

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Электронная петиция с просьбой к Одесскому городскому голове Геннадию Труханову внести на сессию проект решения о  выделении средств из городского бюджета на реставрацию дома Гоголя, который является памятником архитектуры, появилась на платформе «Социально активный гражданин».  Автор обращения Владимир Лукьянов указывает, что на сегодняшний день одесская громада является собственником дома Гоголя, соответственно, Одесский горсовет должен … читати далi

Правоохоронці повідомили про підозру керівникові підприємства в безпідставній невиплаті зарплатні працівникам, заборгувавши їм понад три мільйони гривень.  Як повідомили у пресслужбі Головного управління Національної поліції в Одеській області, досудовим розслідуванням встановлено, що на рахунки  підприємства регулярно надходили кошти, достатні для виплати в повному обсязі зарплати всім працівникам. Незважаючи на це, упродовж … читати далi

Одеська обласна державна адміністрація повідомила про здешевлення теплопостачання для мешканців Одеської області.  Як повідомив директор департаменту житлово-комунального господарства та енергоефективності Антон Шалигайло, наразі суми в платіжках громадян повинні зменшитися у такій пропорції: КП «Білгород-Дністровськтеплоенерго» — на 27,6%, КП «ТМ Южтеплокомуненерго» — 26,8%, КП «ТМ Ізмаїлтеплокомуненерго» — на 26,5%, КП «Чорноморськтеплоенерго» … читати далi

Прокурори обласної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно державного виконавця, якого підозрюють у корупції. Про це повідомили у прокуратурі регіону.  У жовтні минулого року, правоохоронці викрили старшого державного виконавця відділу примусового виконання рішень Державної виконавчої служби головного територіального управління у юстиції в області під час одержання хабара у розмірі 2 … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР