Чотири депутати Івано-Франківської міськради дали підстави для відкликання мандатів

22 січня 2019 р. 09:47

Петро Гавриш зі “Свободи” за рік не був на жодній сесії міської ради у 2018 році. Керівниця фракції “Об’єднання “Самопоміч” Ірина Кулинич та її соратниця Олександра Федорук пропустили понад половину сесій. Позафракційний депутат Ігор Саварин пропустив 100% засідань депутатської комісії.

Загалом чотири депутати Івано-Франківської міської ради можуть бути відкликаними за підсумками роботи у 2018 році. 

Депутат місцевої ради повинен працювати не лише на окрузі і сесіях, але і в постійних депутатських комісіях міської ради. Закон України “Про місцеві вибори” передбачає процедуру відкликання депутата місцевої ради, якщо він пропустив більше половини пленарних засідань чи засідань постійної депутатської комісії (Стаття 41). Експерти ГО “Центр Політичних Студій” оцінили роботу депутатів Івано-Франківської міської ради у 2018 році та склали рейтинг депутатів, які можуть бути відкликані за підсумками роботи у 2018 році.

 
<script async="" src="https://sdk.canva.com/v1/embed.js"></script>

4 депутати Івано-Франківської міськради можуть бути відкликані від Михайло Джогола

Секретар бюджетної комісії не був на жодній сесії міської ради.

Троє місцевих обранців є кандидатами “на виліт”, тобто пропустили у минулому році більше 50% засідань сесії міської ради.

Рейтинг прогульників сесійних засідань зі 100% результатом очолив депутат від ВО “Свобода” Петро Гавриш. Він не був на жодному з 8-ми сесійних засідань, що відбувались у 2018 році. Варто відзначити, що він виконує обов’язки секретаря бюджетної комісії, та пропустив лише одне з 7-ми її засідань. Також Петро Гавриш у 2018 році відзначився тим, що ігнорував своїх виборців на щомісячному депутатському прийомі. Уже вдруге поспіль Гавриш потрапляє у рейтинг кандидатів на відкликання - у 2017 році він пропустив 63% сесійних засідань. 

<script async="" src="https://sdk.canva.com/v1/embed.js"></script>

Дві представниці фракції “Об’єднання “Самопоміч” мають шанс бути відкликаними. Керівниця фракції Ірина Кулинич пропустила 5 із 8-ми сесій ради - це 62,5% прогулів. Кулинич працює директором департаменту економічного розвитку Львівської міської ради та проживає у Львові. У 2017 році Ірина Кулинич теж <u>потрапляла у рейтинг</u> “прогульників”, щоправда тоді вона пропустила 43% засідань.

Другою претенденткою на відкликання від “Самопомочі” стала Олександра Федорук, як і Кулинич - вона пропустила 5 із 8 сесійних засідань. У 2018 році встигла відзначитись тим, що <u>не заявила про конфлікт інтересів</u> та проголосувала за дозвіл на складання проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ТОВ “ЮТІМ”, співзасновницею якої вона є. По цьому факту нацполіція склала два протоколи про корупційні правопорушення. Також НАЗК склало на Федорук <u>адмінпротокол за несвоєчасне подання декларації</u> без поважних причин.

Ще 11 депутатів пропустили понад 25% сесійних засідань у 2018 році. Керівник фракції УКРОПу Володимир Олійник був відсутній на 3-х з 8-ми сесіях. По 2 засідання пропустили наступні депутати: Петро Гречанюк (“Об’єднання “Самопоміч”), Мстислав Тарас (УКРОП), Стефан Магас (ВО “Батьківщина”), Оксана Савчук, Сергій Абрам’як, Роман Харук (ВО “Свобода”), Володимир Балагура, Микола Ковальчук, Володимир Кушнір та Сергій Палійчук (БПП “Солідарність”).

<script async="" src="https://sdk.canva.com/v1/embed.js"></script>

<script async="" src="https://sdk.canva.com/v1/embed.js"></script>

Позафракційний депутат другий рік поспіль не відвідує засідання постійної робочої комісії

Два депутати Івано-Франківської міської ради можуть бути відкликані за пропуски засідань постійних депутатських комісій.

Другий рік <u>поспіль</u> позафракційний депутат Ігор Саварин пропускає 100% засідань комісії з <u>питань регламенту та депутатської етики</u>. Але якщо у 2017 році Саварин пропустив 4 засідання, то у 2018 році ситуація склалась досить курйозна - він пропусти лише одне засідання і потрапив до антирейтингу.

Слід зауважити, що до <u>повноважень</u> комісії з питань регламенту та депутатської етики входить не лише контроль за дотриманням регламенту ради та розгляд неналежної поведінки депутатів ради, але й функції запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, захист прав людини та моніторинг законності прийнятих радою рішень. Ефективність роботи цієї комісії оцінити важко - адже у 2017 році на 4-х її засіданнях <u>не було кворуму</u>, тобто рішень приймати комісія не могла. У 2018 році комісія збиралась лише один єдиний раз.

<script async="" src="https://sdk.canva.com/v1/embed.js"></script>

Схожа ситуація і з <u>комісією з питань гуманітарної політики</u> - минулоріч вона засідала лише двічі. Олександра Федорук, що є членкинею цієї комісії пропустила одне засідання і потрапила до рейтингу “прогульників”. До повноважень цієї комісії входять сфери охорони здоров’я, соціального захисту населення, освіти, науки, культури, духовного розвитку, молодіжної політики тощо.

Лише тричі за рік засідала постійна депутатська <u>комісія</u> з питань оренди та приватизації комунального майна. 4 засідання провела <u>комісія з питань ЖКГ</u>. Саме у цих сферах виникає найбільше проблем у будь-якому місті України і саме на ці сфери припадає найбільше навантажень.

Ще двоє депутатів ради пропустили по 25% засідань постійних комісій. Мстислав Тарас (УКРОП) та Віталій Бурко (ВО “Свобода”) пропустили по одному засіданню комісії з питань ЖКГ.

Наразі, за постійними оновленнями кампанії можна слідкувати:
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація»
В розділі «Атестація місцевих депутатів» на інформаційному ресурсі «Ізбірком»
Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад», про те як, здійснювалось оцінювання в попередні роки та про його результати можна дізнатись на сайті організації
За додатковою інформацією про здійснення ініціативи в Івано-Франівській області звертайтесь до: ГО “Центр Політичних Студій”.
 
Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» відбувається розробка веб-платформи «Місцеві депутати. Атестація».  В місті Івано-Франківську за реалізацію ініціативи відповідає ГО “Центр Політичних Студій”.

<script async="" src="https://sdk.canva.com/v1/embed.js"></script>

   
 

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Громадський центр правосуддя звернеться тепер вже до Європейського суду з прав людини через порушення прав кримчан. Як повідомили в пресслужбі Одеської обласної організації «Комітету виборців Україні», 13 серпня відбулось судове засідання в Окружному адміністративному суді Києва з розгляду позову правової радниці Громадський центр правосуддя Юлія Лісова про визнання незаконним розпорядження КМУ №291-р, яким … читати далi

Управление капитального строительства Одесской областной администрации объявило тендер для выбора компании, которой заплатят за капитальный ремонт здания КЗ «Татарбунарский учебно-воспитательный комплекс «Общеобразовательная школа I-III ступеней-гимназия». Соответствующая информация опубликована в системе электронных закупок Prozorro. Аукцион с ожидаемой стоимостью закупки в 24 миллиона 737,8 тысяч гривень состоится 31 августа.  Напомним, раньше Управление градостроительства, архитектуры, землеустройства, жилищно-коммунального … читати далi

Затонувший в Одессе танкер Delfi должны отбуксировать через две недели,  так как подрядчику дали срок до Дня Независимости Украины, который отмечается 24 августа. Об этом на брифинге в Харькове заявил министр инфраструктуры Владислав Криклий. По его словам, судовладелец несколько раз переносил сроки, однако это не привело ни к каким результатам. … читати далi

Підприємства Одеси, що працювали за будівельними контрактами, виробили впродовж січня-червня 2020 року будівельної продукції на суму 5 мільярдів 556,9 мільйонів гривень, що становило 84,1% до загального обсягу по області. Про це повідомили у пресслужбі Головного управління статистики в Одеській області.  За видами будівельної продукції обсяги виконаних робіт розподілились таким чином: на будівництві будівель виконано … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР