Число заявлений депутатов Ренийского горсовета о конфликте интересов остается стабильным

09 серпня 2019 р. 15:25

 Четверо депутатов Ренийского городского совета в 2019 году заявили о конфликте интересов: Екатерина Зуева («Блок Петра Порошенкко «Солидарность»»), Александр Куля (ВО «Батькивщина»), Анна и Сергей Лупу («Оппозиционный блок»).

Об этом сообщают эксперты Общественной кампании «Аттестация депутатов местных советов».

Понятие конфликта интересов введено в юридическую практику Украины с принятием Закона Украины «О противодействии коррупции». В ст. 28 этого Закона  расписан порядок действий государственных служащих, либо приравненных к ним лиц, в случае его возникновения.

В первые годы работы совета депутаты, очевидно еще не освоившись с нововведением, зачастую заявляли о состоянии конфликта интересов «на всякий случай». Например, когда в рассматриваемом проекте решения речь шла об их однофамильце, а не о родственнике. Соответственно и количество таких заявлений было относительно большим. Так, в 2017 году их было 10.

Но понемногу страсти улеглись и, соответственно, уменьшилось количество заявлений. В 2018 году их было уже пять, причем прозвучали они все в ходе одной сессии.

Работа этого созыва Ренийского городского совета близится к концу. В следующем году уже можно будет подводить ее итоги. Но уже сейчас можно говорить о некоторых тенденциях, которые на них повлияют. Так, практически по каждому критерию оценивания, принятому в рамках нашего проекта, ренийские депутаты поделились на группы: те, кто регулярно посещают заседания постоянных депутатских комиссий и пленарные заседания сессий, те, кто активно выступает на них и кто отмалчивается, и так далее. В случае с заявлениями о конфликте интересов просматривается то же самое: есть группа депутатов, заявивших за четыре года о конфликте интересов по четыре-пять раз, и есть те, кто этого не сделал ни разу.

Например, Екатерина Зуева делала соответствующие заявления и в 2017, и в 2018, и в текущем году. То же самое можно сказать об Александре Куля. И есть 13 депутатов, за все это время не сделавших этого ни разу.

Наразі за постійними оновленнями кампанії можна стежити:
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація».
На платформі Атестація депутатів місцевих рад.

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» відбувається розробка веб-платформи «Місцеві депутати. Атестація».
                                                        

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Національна служба здоров’я призупинила оплати 77 лікарням України через те, що вони не виконали вимоги щодо доступності будівель для людей з інвалідністю.  Як повідомили в НСЗУ, станом на 4 серпня надавачі медичних послуг Одеської області, з якими укладено договори за напрямом "Первинна медична допомога", надали документи про доступність, тому їм відновлена оплата.  … читати далi

Фахівці Інституту національної пам'яті, археологи, волонтери, громадські організації, що спеціалізуються на пошукових роботах на місці поховання жертв політичних репресій 1938-1941 років, знайшли на 6-му кілометрі Овідіопольської дороги перші рештки загиблих. Про це повідомив археолог Олександр Бабич. За його словами, наразі техніка знімає верхній шар будівельного сміття. За даними археологів видно, що … читати далi

Наразі в Одесі проживають 14 ветеранів війни, які безпосередню брали участь в обороні і визволенні нашого міста від нацистських окупантів. Про це повідомили у пресслужбі муніципалітету. З метою підтримки ветеранів війни-учасників оборони та визволення міста Одеси міською програмою передбачена щомісячна виплата стипендії міського голови у розмірі по 2 тисячі гривень. … читати далi

У дописі в мережі Facebook Кілійський міський голова Вячеслав Чернявський розповів про плани відкриття в місті спрощеного пункту пропуску.  Днями мер Кілії відвідав румунське місто Кілія-Веке, яке розташоване по той бік Дунаю. Договір про співробітництво між містами найближчим часом буде укладений, підкреслив Вячеслав Чернявський, і сторони розпочнуть підготовку документів для відкриття … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР