Черговий рік повноважень Одеської міськради не обійшовся без "кнопкодавства"

12 березня 2019 р. 19:24

Експерти громадської кампанії "Атестація депутатів місцевих рад" проаналізували дотримання депутатами Одеської міської ради законодавчих вимог щодо персонального голосування під час ухвалення рішень на засіданнях сесій з 1 листопада 2017 року по 1 листопада 2018 року.

На жаль, практика "кнопкодавства" в Одеській раді склалася не тільки у чинному складі ради, а використовується системно вже понад 10 років депутатами ради V-VII скликань.

Зазначимо, що Закон України "Про статус депутатів місцевих рад" визначає, що депутати зобов'язані брати участь у роботі ради, постійних комісіях, інших органах ради (ст.18), при цьому кожний депутат місцевої ради у раді та її органах,  до складу яких він входить,  має один голос (ст.19).

Обов'язок депутата щодо персонального голосування чітко закріплено і Регламентом Одеської міської ради. Відповідно до ч.3 ст.25 Регламенту депутат несе персональну відповідальність за використання його картки для голосування протягом усього пленарного засідання. Якщо депутат покидає пленарне засідання, він зобов'язаний вийняти свою картку для голосування з електронної системи голосування і повернути її відповідальному співробітнику апарату ради. Питання порушення депутатом порядку використання картки для голосування розглядається на засіданні постійної комісії з питань законності, депутатської етики та реалізації державної регуляторної політики.

Однак, ані норми закону, ані положення Регламенту депутатам Одеської міської ради не вказівка. 

За результатами аналізу встановлено факти неперсонального голосування 12-тьма депутатами Одеської міської ради із трьох фракцій.

Найбільше депутатів, які голосують не тільки за себе, а й за своїх колег, у провладній фракції "Довіряй ділам". Таких депутатів дев'ять - Людмила Варавва, Олег Етнарович, Вадим Іоргачов, Андрій Кісловський, Юрій Крук, Ірина Куценко, Дмитро Палпатін, Тетяна Плаксій, Сергій Страшний

У фракції "Українська морська партія "Сергія Ківалова" зафіксовані випадки голосування за колег Миколою Крикливим та Вадимом Підгородинським. 

Лише за одним членом фракції "БПП "Солідарність" – Петром Іоновим –  зафіксовано неперсональне голосування протягом третього року повноважень. 

Цікаво, що Юрій Крук є антилідером у загальному переліку депутатів-кнопкодавів. Відносно нього зафіксовано випадки неперсонального голосування у 56% відвіданих депутатом засідань.

Його колеги Вадим Підгородинський та Андрій Кісловський голосували не тільки за себе, а і за інших депутатів на 50% та 44% відвіданих ними сесій відповідно.

Відносно депутаток Ірини Куценко та Тетяни Плаксій зафіксовано випадки неперсонального голосування на трьох з десяти засіданнях (30%), відносно Сергія Страшного – на двох з семи засідань (29%). 

Відносно Людмили Варавви, Олега Етнаровича, Петра Іонова, Вадима Іоргачова, Миколи Крикливого та Дмитра Палпатіна зафіксовано по одному випадку неперсонального голосування на одній із відвіданих ними сесіях. 

Нагадаємо, що протягом першого року своїх повноважень відносно 11 депутатів зафіксовано випадки неперсонального голосування, протягом другого року повноважень – відносно 12 депутатів.

Наразі, за постійними оновленнями кампанії можна слідкувати: 
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація» 

В розділі «Атестація місцевих депутатів» на інформаційному ресурсі «Ізбірком» 

Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад», про те як, здійснювалось оцінювання в попередні роки та про його результати можна дізнатись на сайті організації

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» відбувається розробка веб-платформи «Місцеві депутати. Атестація».

       


 

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

В Таировской объединенной территориальной громаде (Одесская область) состоялось торжественное награждение 15-летнего Никиты Пономаренко, который 1 августа спас тонущего в море мужчину. В тот день парень поехал на пляж в районе Бурлачьей Балки (оба населенных пункта находятся в Овидиопольском районе). Уже на пляже он заметил, как внезапно стал тонуть мужчина, и не раздумывая, бросился спасать незнакомца. По приезду бригады скорой … читати далi

Производитель трамвайных вагонов ООО "Татра-Юг" (Одесса), победило в тендере на поставку в г. Крайова (Румыния) 17 ед. 25-метровых трамвайных вагонов, предложив за один вагон EUR1,7 млн, сообщает Интерфакс-Украина со ссылкой на издание Československý Dopravák. Согласно публикации, заявки на участие в тендере также подавали турецкие компании Durmazlar и Bozankay, а также … читати далi

Правоохоронці  затримали «на гарячому» одразу після одержання неправомірної вигоди голову однієї із сільських рад Савранського району Одеської області. Про це повідомили у пресслужбі прокуратури Одеської області. З’ясовано, що голова сільської ради одержав від громадянина 1 тисячу доларів США хабара за виділення останньому в оренду земельної ділянки площею 15 га. Нагадаємо, слідчі … читати далi

Одеський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я підтвердив методом ПЛР за минулу добу на території Одеської області за 92 нових випадки COVID-19. Серед захворілих 11 дітей, та п'ятеро медпрацівників. Як повідомили у пресслужбі Одеської обласної адміністрації, також в Одесі помер літній пацієнт 1934 року народження в якого було багато супутніх захворювань. Загалом з … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР