Черговий рік повноважень Одеської міськради не обійшовся без "кнопкодавства"

12 березня 2019 р. 19:24

Експерти громадської кампанії "Атестація депутатів місцевих рад" проаналізували дотримання депутатами Одеської міської ради законодавчих вимог щодо персонального голосування під час ухвалення рішень на засіданнях сесій з 1 листопада 2017 року по 1 листопада 2018 року.

На жаль, практика "кнопкодавства" в Одеській раді склалася не тільки у чинному складі ради, а використовується системно вже понад 10 років депутатами ради V-VII скликань.

Зазначимо, що Закон України "Про статус депутатів місцевих рад" визначає, що депутати зобов'язані брати участь у роботі ради, постійних комісіях, інших органах ради (ст.18), при цьому кожний депутат місцевої ради у раді та її органах,  до складу яких він входить,  має один голос (ст.19).

Обов'язок депутата щодо персонального голосування чітко закріплено і Регламентом Одеської міської ради. Відповідно до ч.3 ст.25 Регламенту депутат несе персональну відповідальність за використання його картки для голосування протягом усього пленарного засідання. Якщо депутат покидає пленарне засідання, він зобов'язаний вийняти свою картку для голосування з електронної системи голосування і повернути її відповідальному співробітнику апарату ради. Питання порушення депутатом порядку використання картки для голосування розглядається на засіданні постійної комісії з питань законності, депутатської етики та реалізації державної регуляторної політики.

Однак, ані норми закону, ані положення Регламенту депутатам Одеської міської ради не вказівка. 

За результатами аналізу встановлено факти неперсонального голосування 12-тьма депутатами Одеської міської ради із трьох фракцій.

Найбільше депутатів, які голосують не тільки за себе, а й за своїх колег, у провладній фракції "Довіряй ділам". Таких депутатів дев'ять - Людмила Варавва, Олег Етнарович, Вадим Іоргачов, Андрій Кісловський, Юрій Крук, Ірина Куценко, Дмитро Палпатін, Тетяна Плаксій, Сергій Страшний

У фракції "Українська морська партія "Сергія Ківалова" зафіксовані випадки голосування за колег Миколою Крикливим та Вадимом Підгородинським. 

Лише за одним членом фракції "БПП "Солідарність" – Петром Іоновим –  зафіксовано неперсональне голосування протягом третього року повноважень. 

Цікаво, що Юрій Крук є антилідером у загальному переліку депутатів-кнопкодавів. Відносно нього зафіксовано випадки неперсонального голосування у 56% відвіданих депутатом засідань.

Його колеги Вадим Підгородинський та Андрій Кісловський голосували не тільки за себе, а і за інших депутатів на 50% та 44% відвіданих ними сесій відповідно.

Відносно депутаток Ірини Куценко та Тетяни Плаксій зафіксовано випадки неперсонального голосування на трьох з десяти засіданнях (30%), відносно Сергія Страшного – на двох з семи засідань (29%). 

Відносно Людмили Варавви, Олега Етнаровича, Петра Іонова, Вадима Іоргачова, Миколи Крикливого та Дмитра Палпатіна зафіксовано по одному випадку неперсонального голосування на одній із відвіданих ними сесіях. 

Нагадаємо, що протягом першого року своїх повноважень відносно 11 депутатів зафіксовано випадки неперсонального голосування, протягом другого року повноважень – відносно 12 депутатів.

Наразі, за постійними оновленнями кампанії можна слідкувати: 
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація» 

В розділі «Атестація місцевих депутатів» на інформаційному ресурсі «Ізбірком» 

Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад», про те як, здійснювалось оцінювання в попередні роки та про його результати можна дізнатись на сайті організації

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» відбувається розробка веб-платформи «Місцеві депутати. Атестація».

       


 

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Одесскому городскому совету предложат на ближайшей сессии рассмотреть вопрос о снижении тарифа за отопление за декабрь.  Об этом сообщила исполняющая обязанности директора коммунального предприятия «Теплоснабжение города Одессы» Анна Позднякова.  По ее словам, пересмотр должен произойти в рамках исполнения постановления Кабинета министров Украины и снижение тарифа приведет к убыткам КП в … читати далi

Одесский городской голова Геннадий Труханов в очередной раз позволил себе пошутить в отношении депутата городского совета.  На этот раз «досталось» депутату Сергею Голдакову, который заявил, что руководитель департамента информации и связей с общественностью Андрей Сиваш игнорирует его депутатское обращение. «Я подал обращение 17 декабря и ответа нет, а та информация, … читати далi

Управление дорожного хозяйства Одесского городского совета допустило к аукциону по выбору подрядчика для капитального ремонта Новощепного ряда только компанию «Ростдорстрой».  Соответствующая информация содержится в системе электронных закупок Prozorro. По данным системы, в аукционе с ожидаемой стоимостью закупки в 159 миллионов 717,5 тысяч гривень кроме ООО «Ростдорстрой» пожелало участвовать ООО «ОНУР … читати далi

Котлеты и каши на завтрак в одесских школах планируют заменить запеканками, а соки в пачках - киселем, компотом, чаем и другими напитками.  Об этом в ходе аппаратного совещания 20 января сообщила директор департамента образования и науки Одесского городского совета Елена Буйневич. По ее словам, сначала предполагалось заменить непривычные для детей … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР