Що і як декларували кропивницькі депутати

05 листопада 2018 р. 16:29

Цього року більшість депутатів Кропивницької міської ради подавала декларації вдруге. При подачі декларацій найпоширенішими порушеннями є невчасне подання декларацій або неоприлюднення якоїсь інформації.

14 жовтня 2014 року Верховною Радою України було ухвалено Закон «Про запобігання корупції». Згідно з цим документом депутати місцевих рад, починаючи з 2016 року, мають заповнювати та подавати до НАЗК декларації про свій майновий стан.

Якщо говорити про вчасність оприлюднення, то цього року всі кропивницькі депутати вклалися у відведений Законом та НАЗК термін подання електронних декларацій. Тож з цим усе добре.

Щодо статків. Відповідно до декларацій за 2016 рік, у нас було кілька депутатів, які, ймовірно, жили, харчуючись сонячною енергією і виживаючи лише милістю божою. Їх було аж четверо: Михайло Демченко, Олег Мельниченко, Геннадій Маламен та Юрій Деркаченко. Проте в 2017 році таких вже не лишилось. Майже кожен з депутатів задекларував якесь житло, своє або співмешканця. Більшість мають задекларовані автівки.

Єдиний депутат, статки якого викликають питання, це радикал Михайло Демченко. Він має досить великий будинок, проте майже не має засобів для існування. Адже отримав за рік всього сім тисяч гривень пенсії, з яких мав би заплатити 831 гривню податку, як фізична особа підприємець. Ще один цікавий момент – минулого року пан Демченко мав кредит у банку, цього року – не має, проте і коштів, аби його погасити, він також не отримував… Куди подівся кредит – не відомо.

Серед депутатів є такі, які задекларували не весь наявний у них бізнес. Якщо скористатись реєстром YouControl, то легко ідентифікується, що Ігор Волков, до прикладу, не задекларував радіо ТТВ, а Андрій Кролевець – ТОВ Екселент-М і ТОВ Екселент-техно.

Богдан Товстоган, колишній член фракції БПП-Солідарність, забув задекларувати дружину. А Юрій Деркаченко, як виявляється з декларації, надає безоплатну адвокатську допомогу. Бо ж не задекларував доходу від своєї основної діяльності.

Олена Сінченко, Дмитро Сінченко, ГО «Асоціація Політичних Наук», для газети "День"

Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад», про те як, здійснювалось оцінювання в попередні роки та про його результати можна дізнатись:

На сайті організації

В розділі «Атестація місцевих депутатів» на інформаційному ресурсі «Ізбірком»:

В соціальній мережі Facebook

За додатковою інформацією про здійснення ініціативи в Кіровоградській області звертайтесь до Громадської організації «Асоціація Політичних Наук», presscentr5@gmail.com.

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізовується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». В місті Кропивницький за реалізацію ініціативи відповідає ГО «Асоціація Політичних Наук».

               

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Кабінет міністрів України затвердив перспективний план громад Одеської області, наданий Одеською обласною державною адміністрацією. Про це повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.  «Сьогодні ми завершили важливий етап реформи децентралізації — затвердження останніх трьох перспективних планів (з доопрацюванням) — Запорізької, Львівської та Одеської областей. Наразі ми проводимо консультації щодо перспективного плану АР … читати далi

Приморский и Киевский районные суды Одессы оштрафовали двух жителей Одессы на 17 тысяч гривень каждого за нарушения правил карантина.  Как сообщили в пресс-службе Приморского суда, одесситку оштрафовали за то, что она 29 апреля в 00:30, находилась в общественном месте без документов, удостоверяющих личность.  Киевский районный суд оштрафовал одессита, которого 6 апреля … читати далi

Государственное высшее учебное заведение «Одесский колледж экономики, права и гостинично-ресторанного бизнеса» провело тендер для выбора компании, которой заплатят за разработку проекта капитального ремонта систем противопожарной защиты. Соответствующая информация опубликована в системе электронных закупок Prozorro. По данным системы, аукцион состоялся 18 мая. В нем приняли участие семь компаний: Одесский филиал госпредприятия «Научно-исследовательский и проектно-исследовательский институт … читати далi

«Укрзалізниця» розпочала продаж квитків на чотири рейси з Одеси та в Одесу, але квитки продаються лише на два місця у кожному купе - верхнє та нижнє. Також придбати проїзні документи у вокзальних касах можна лише при наявності маски. Про це повідомили у пресслужбі підприємства.  Продаж квитків відкрито на поїзди: №8/7 Одеса-Харків, №53/54 … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР