Покращення вже сьогодні, або які депутати Дніпровської міської ради покращили свій майновий стан за вісім місяців

18 жовтня 2018 р. 16:21

Громадські експерти ДОГО «Дніпропетровський координаційно-експертний центр з питань регуляторної політики» продовжують аналізувати діяльність депутатського корпусу Дніпровської міської ради VIIскликання в межах проекту «Атестація депутатів місцевих рад».

Предметом даного дослідження є аналіз повідомлень про суттєві зміни у майновому стані депутатів оприлюднених з 1 січня до 1 вересня 2018 р. у Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Чинним законодавством передбачено, що у разі суттєвої зміни у майновому стані суб’єкта декларування (до яких відносяться депутати місцевих рад), такий суб’єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов’язаний письмово повідомити про це Національне агентство з питань запобігання корупції. Таке повідомлення відбувається шляхом подання електронного повідомлення до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування  через власний персональний електронний кабінет.

Згідно із Законом України «Про державний бюджет на 2018 рік» прожитковий мінімум на 1 січня 2018 року для працездатних осіб становить 1 тисячу 762 гривень, тобто у 2018 році якщо суб’єкт декларування отримав дохід, або витратив одноразово більше 88 тис. 100 грн. він зобов’язаний повідомити НАЗК.

За результатами аналізування повідомлень депутатів Дніпровської міської ради про суттєві зміни у майновому стані до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування можна зробити висновок, що справи у частини депутатів йдуть непогано.

За які суттєві зміни у майновому стані  звітувалися депутати?

Оновили свій автопарк:  Сергій Барановський (2 автівки), Глядчишин Геннадій (1 автівка). 

Так,  депутат Барановський Сергій Михайлович, який входить до фракції «Українське об'єднання патріотів – УКРОП»  протягом липня 2018 р. двічі повідомив про суттєві зміни у майновому стані: 13 липня  Сергій Барановський відзвітувався за придбання 5 липня 2018 р. автомобіля марки Hyundai Accent, 2013 року випуску за 189 тис. 286 грн. Автомобіль було придбано у фізичної особи-підприємця Рудченко О.М. Цікаво, що оцінка майна не здійснювалася.

26 липня 2018 р. Сергій Барановський відзвітувався одразу за дві суттєві зміни. По-перше, депутат отримав дохід від відчуження рухомого майна від Вороніна Юрія Костянтиновича у сумі 625 тис. 946 грн; по-друге, придбав 19.07.2018 у Протасової Єлізавети Володимирівни легковий автомобіль Mercedes-Benz ML 350, 2008 року випуску за 377 тис. 272 грн. І знову без проведення оцінки майна.

В усіх випадках депутат Барановський С.М. своєчасно повідомив про суттєві зміни у своєму майновому стані.

Депутат Глядчишин Геннадій Вікторович, який також входить до фракції «Українське об'єднання патріотів – УКРОП» протягом лютого 2018 р. повідомив про суттєві зміни у майновому стані.

Так, депутат отримав від громадянина Бугла Артема Ігоровича дохід від відчуження рухомого майна у розмірі 750 тис. грн. і придбав 27 січня 2018 року у Гридіна Владислава Володимировича автомобіль MERCEDES-BENZ GLE400 2016 року випуску за 870 тис. грн. (Вартість за останньою оцінкою: 870 тис. грн.).

Депутат Глядчишин Г.В. теж своєчасно повідомив про суттєві зміни у майновому стані.

Депутат Гивель Ярослав Орестович, який входить до депутатської фракції «ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК» протягом лютого та квітня 2018 р. також двічі повідомив про суттєві зміни у майновому стані: придбання у Кулика Артема Васильовича офісу в м. Кривий Ріг, загальною площею 203 квадратних метри  за  395 тис. грн. (Вартість за останньою оцінкою: 390 000 грн.) і отримання доходу від  ПрАТ «СК «Провідна» у вигляді страхової виплати у сумі 141 тис. 902 грн.

Депутат-підприємець Гороховський Михайло, який входить до депутатської фракції «СОЛІДАРНІСТЬ», отримав одноразовий дохід від зайняття підприємницькою діяльністю у розмірі 250 000 грн. – від ТОВ «АГРОТЕК».

Проте найбільші показники зростання зафіксовані у членів депутатської фракції «Громадська сила». Зокрема Абдула Ельдаров отримав від ПУБЛІЧНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ СТРІЛОЧНИЙ ЗАВОД» дивіденди у розмірі 4 млн 200 тис. 900 грн. Від цього ж емітента Загід Краснов отримав девіденди у розмірі 7 000 400 грн, а його син Руслан Краснов отримав дивіденди у розмірі 7 млн 950 грн.

Також родина Краснових отримала дохід у вигляді поворотної фінансової допомоги від ТОВ «ЕКОЕНЕРГОСЕРВІС ДНІПРО» по 1 млн 800 тис. грн. Також цього року Руслан Краснов повідомив про отримання подарунку у негрошовій формі (об’єкт нерухомості) від Краснової Діани Загідівни вартістю 713 тис. 493 грн - земельна ділянка у м. Дніпро, загальною площею 1000 кв. м.
У наступній статті продовжимо аналізувати покращення матеріального стану Дніпровських депутатів.

Важливо, що виправлені повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб’єкта декларування до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування не подаються, що вимагає від декларантів максимальної уважності, щоб не допускати помилок за які передбачена адміністративна відповідальність. Тож сподіваємося, що депутати Дніпровської міської ради будуть більш відповідальними під час подання інформації до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та належно виконуватимуть свої обов’язки.

Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад», про те як, здійснювалось оцінювання в попередні роки та про його результати можна дізнатись: 

На сайті організації 
В розділі «Атестація місцевих депутатів» на інформаційному ресурсі «Ізбірком» 
В соціальній мережі Facebook

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізовується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». У місті Дніпро за реалізацію ініціативи відповідає ДОГО «Дніпропетровський координаційно-експертний центр з питань регуляторної політики».

    

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Вчора, 27 листопада, Військово-Морські Сили Збройних Сил України провели інструкторсько-методичне заняття та базове навчання з практичним застосуванням сил і засобів. Про це повідомляє Служба зв’язків з громадськістю Командування Військово-Морських Сил Збройних Сил України. В рамках підведення підсумків діяльності Збройних Сил України у 2020, в пункті базування Одеса та в акваторії Чорного моря … читати далi

Комунальне підприємство електричних мереж зовнішнього освітлення «Одесміськсвітло» оголосило тендер на роботи по забезпеченню функціонування святкової (новорічної) ілюмінації та казкового містечка на Думській площі. Як повідомляє система електронних закупівель Prozorro, за архітектурне та декоративне освітлення центру міста заплатять 1 мільйон 469 тисяч 888 гривень, за послуги з монтажу новорічної ялинки - 195 тисяч гривень, а за послуги з … читати далi

З учорашнього дня, 27 листопада, розпочався прийом пацієнтів з підозрою на COVID-19 у міській лікарні №5 за адресою: вул. Троїцька, 37. Як повідомляє пресслужба мерії, у відділенні знаходяться 90 ліжок, у числі яких 8 реанімаційних. Відділення забезпечено необхідним медичним обладнанням, проведено розмежування зон для розділення потоків пацієнтів. Лікарня уклала договір з Національною … читати далi

25 ноября 2020 года состоялось пленарное заседание внеочередной сорок девятой сессии Ренийского районного совета VII созыва. Фактически эта сессия стала последней не только в истории седьмого созыва, но и в истории Ренийского райсовета вообще. В ближайшее время ему предстоит передать свои полномочия вновь созданным Измаильскому районному и Ренийскому городскому советам. … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР