Подолання конфлікту інтересів у Чернівецькій міській раді

07 травня 2018 р. 13:53

Чернівецька обласна громадська організація «Комітет виборців» проаналізувала бізнесові та громадські зв’язки народних обранців 7 скликання та з’ясувала, що такі зв’язки є у 36 з 42 депутатів міської ради.

Поняття конфлікт інтересів вже не нове в нашому суспільстві, активно використовується усіма громадянами у повсякденному житті, та, на жаль, не всі вміють ним користуватись «на ділі». Депутати міської ради сумлінно повідомляють про наявний конфлікт інтересів при розгляді питань порядку денного. Подекуди аж занадто сумлінно.

Згідно з даними Чернівецької міської ради, протягом 2016 року 6 депутатів під час розгляду 10 питань публічно заявили про наявний конфлікт інтересів, а у 2017-му їх кількість збільшилась аж до 19 обранців під час розгляду 20 питань порядку денного. Протягом перших трьох місяців 2018 року вже зафіксовано 7 повідомлень про наявний конфлікт інтересів.

Левова частка питань, що зобов’язують депутатів заявляти про конфлікт інтересів – земельні. Багато обранців, які представляють інтересів чернівчан, попри активну громадсько-депутатську діяльність займаються бізнесом, тому у міській ратуші регулярно розглядаються питання продовження оренди, зміни цільового призначення та дозволи на викуп ласих шматочків.

Як завжди, у локальному політикумі не обходиться без казусів. Так, до прикладу, у вересні 2017 року чергова сесія розглядала питання про викуп невеличкої (0.11 га) земельної ділянки в межах історико-культурної заповідної території міста Чернівці. Місцеві депутати дали дозвіл на викуп даної ділянки бізнесмену-орендарю Василю Продану, за сумісництвом депутату та голові однієї з фракцій у міській раді, у своїй більшості проголосувавши «ЗА», проте міський голова наклав вето на рішення міської ради у зв’язку з тим, що колеги по фракції не заявили про наявний конфлікт інтересів. Натомість, Василь Продан назвав це політичною помстою за свою партійну діяльність. Депутат обіцяв подолати вето та подати на міського голову до суду, чого врешті-решт не сталося, а вето так і не подолали.

Історія продовжилась вже під кінець минулого року, коли розглядалось питання обрання Василя Продана секретарем Чернівецької міської ради. Перед таємним голосуванням усі члени фракції заявили, що дане рішення пов’язане з конфліктом інтересів. На наступній сесії при розгляді питань, де фігурували бізнес-інтереси депутатів фракції «Рідне Місто» про наявний конфлікт інтересів заявляли вже 13 міських обранців з фракцій “Рідне Місто” та “Самопоміч” (Чинуш В.М., Бешлей В.В., Бешлей Т.В., Білик Р.Р., Ткачук Ю.М., Найдиш В.М., Тихонович С.М., Михайлішин В.М., Ковалюк Б.І., Олевич А.А., Гавриш В.Я., Матвієнко В.В. та Продан В.С.), аргументуючи це сильними дружніми стосунками.

Повну інформацію про приватні інтереси депутатів Чернівецької міської ради можна знайти ТУТ.

Матеріал підготовлено для оприлюднення виданням ІзбірКом в рамках Антикорупційної складової громадської кампанії “Атестація депутатів місцевих рад” за партнерства YouControl.  

Громадська кампанія з “Атестації депутатів місцевих рад” започаткована Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» та реалізується в партнерстві з громадськими організаціями з інших областей України. Антикорупційний компонент Атестації депутатів місцевих рад реалізується в рамках проекту ООО ВГО “Комітет виборців України” “Доброчесні місцеві депутати” за підтримки Програми Розвитку ООН в Україні та Міністерства закордонних справ Данії. У Чернівцях за реалізацію ініціативи відповідає Чернівецька обласна організація ВГО «Комітет виборців України».

Докладніше: 
на сайті організації
в розділі «Атестація місцевих депутатів» на інформаційному ресурсі «Ізбірком» 
в соціальній мережі Facebook:«Місцеві депутати. Атестація».
Контактні особи в області: ЧОО ВГО Комітет виборців України, E-mail: 1400712@gmail.com

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Мореходное училище им. А.И. Маринеско Национального университета «Одесская морская академия» объявило тендер для поиска подрядчика, который смонтирует противопожарную систему в одном из корпусов. Соответствующая информация опубликована в системе электронных закупок Prozorro. Аукцион с ожидаемой стоимостью закупки в 800 тысяч гривень состоится 4 декабря, а монтаж системы планируется с 16 по … читати далi

Депутатов Одесского городского совета опрашивают о возможности собраться на внеочередную сессию в четверг 21 ноября, чтобы обсудить один вопрос - возможности расширения границ города. Об этом на своей странице в Facebook сообщил депутат городского совета Алексей Еремица. «Цирк! Собирают информацию по депутатам горсовета на предмет наличия кворума в четверг и … читати далi

Министр инфраструктуры Украины назначил исполняющих обязанности в порты «Южный» и ЧАО «Украинское Дунайское пароходство». Об этом сообщили в министерстве инфраструктуры Украины. В частности исполняющим обязанности председателя правления частного акционерного общества «Украинское Дунайское пароходство» назначили Алексея Хомякова. Тот ранее работал в крупнейшей украинской юридической компании «Астерс». У него есть опыт работы … читати далi

Главы Арцизской и Татарбунарской районных государственных администраций Сергей Парпуланский и Руслан Питак в ожидании указов президента об их увольнении отчитались в соцетях об окончании ремонтов в больницах. Посты чиновники опубликовали в сети Facebook. Сергей Парпуланский в частности отчитался об окончании капитального ремонта отделения районной больницы и закупке мебели для него. … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР