Нацполіція склала протокол про корупційне правопорушення щодо депутатки за заявою Одеського КВУ

01 листопада 2018 р. 19:21

Управління захисту економіки в Івано-Франківській області склало два протоколи про адміністративне правопорушення щодо депутатки Івано-Франківської міської ради Олександри Федорук, яка належним чином не врегулювала наявний у неї конфлікт інтересів.

В ході реалізації кампанії «Атестація депутатів місцевих рад» в місті Івано-Франківськ здійснювалась перевірка виконання депутатами вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів. За результатом перевірки було виявлено ознаки можливого порушення вимог антикорупційного законодавства депутаткою Івано-Франківської міськради чинного скликання Олександрою Федорук.

Так, на 18-й сесії Івано-Франківської міської ради VІІ скликання (15 лютого 2018 р.) було прийняте рішення «Про розгляд клопотань фізичних і юридичних осіб із земельних питань». Згідно цього рішення, Івано-Франківська міськрада надала дозвіл на складання проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок для ТОВ “ЮТІМ”. Згідно рішення, ТОВ “ЮТІМ” отримало право на складання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,0599 га за адресою м. Івано-Франківськ, вул Короля Данила, 11а. ТОВ “ЮТІМ” орендує земельну ділянку до 10.04.2020 року для будівництва та обслуговування будівель закладів комунального обслуговування.

Згідно з відомостями Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань Олександра Федорук є співзасновницею ТОВ «ЮТІМ». Під час же розгляду питання на сесії Івано-Франківської міськради Олександра Федорук не заявила про наявний у неї конфлікт інтересів і проголосувала «ЗА» відповідний проект рішення.
На основі виявленої ситуації, Одеська обласна організація ВГО «Комітет виборців України» звернулася до НАЗК та Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області щодо перевірки фактів порушення законодавства і складання адмінпротоколу.

Національна поліція в особі Управління захисту економіки в Івано-Франківській області, після перевірки викладених у заяві фактів, склало два протоколи про вчинення Олександрою Федорук адміністративного правопорушення, які скерувало на розгляд до Івано-Франківського міського суду.

Нагадаємо, що за результатами моніторингу у травні 2018 року до НАЗК було подано 30 заяв щодо можливої невідповідності інформації, наданої депутатами в деклараціях, а також 10 заяв щодо ймовірного порушення вимог врегулювання конфлікту інтересів. До головних управлінь Національної поліції у Івано-Франківській, Донецькій, Сумській, Одеській, Дніпропетровській, Херсонській та Черкаській областях було подано 31 заяву щодо можливих недостовірностей в деклараціях та 10 заяв щодо ймовірного порушення вимого врегулювання конфлікту інтересів.

Станом на 1 листопада 2018 року Національне агентство з питань запобігання корупції склало протоколи про адміністративне правопорушення депутатом Сумської міськради, відносно семи депутатів не змогло підтвердити порушення законодавства в частині можливої невідповідності в деклараціях, а також відносно інших депутатів перевіряє викладені в заявах факти. Головні управління Національної поліції у відповідних областях, окрім Олександри Федорук, вбачають ознаки кримінального правопорушення у депутата Черкаської міськради, не вбачають ознаки можливого порушення відносно восьми депутатів та перевіряють факти відносно інших депутатів.

Громадська кампанія з “Атестації депутатів місцевих рад” започаткована Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» у 2015 році, з 2018 року реалізується в партнерстві з громадськими організаціями з 16 областей України. Антикорупційний компонент Атестації депутатів місцевих рад реалізовувався в рамках проекту ООО ВГО “Комітет виборців України” “Доброчесні місцеві депутати” за підтримки Програми Розвитку ООН в Україні та Міністерства закордонних справ Данії. За реалізацію ініціативи в Івано-Франківській області відповідала ГО «Центр Політичних Студій».

   

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Федеральная служба безопасности Российской Федерации возобновила следственные действия по делу украинских моряков, захваченных 25 ноября 2018 года среди которых есть жители Одесской области. Об этом сообщил адвокат моряков Николай Полозов, передает theБабель. Он отметил, что следственные действия возобновлено в связи с возвращением военных кораблей Украины. Также приостановлено ознакомления с материалами … читати далi

Прокуратура Одесской области совместно со следователями ГУНП в области завершила досудебное расследование в уголовном производстве по факту дерзкого убийства малолетнего ребенка жителем одного из районных центров Одесской области с целью сокрытия других преступлений, совершенных на сексуальной почве. Как сообщили в пресс-службе прокуратуры региона, сегодня, 22 ноября, обвинительный акт направили в … читати далi

Служба безопасности Украины принимает меры для сообщения о подозрении главе общественной организации «Небайдужі» Сергею Стерненко. Об этом говорится в ответе СБУ на запрос «Українських Новин». «На данный момент в рамках уголовного производства проводится комплекс следственных (розыскных) действий, направленных на сообщение лицу о подозрении», - говорится в ответе. Также в СБУ … читати далi

Одесский апелляционный суд провел очередное заседание по делу владельца сгоревшей гостиницы «Токио Стар» Вадима Черного, которого обвиняют в несоблюдении правил пожарной безопасности. Адвокат обвиняемого призвал отменить решение Киевского суда о залоге, а также изменить меру пресечения в виде личного обязательства, сообщает Odessa.online. Он подчеркнул, что Черный присутствовал на пожаре уже … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР