Комунікація депутатів Рівнеради через Facebook: що змінилось у 2018 році

22 листопада 2018 р. 16:26

Сьогодні, важливим способом комунікації з виборцями є спілкування у соціальних мережах. Звичайно, інформування на сторінках соцмереж не є обов’язковим і не передбачається законодавством. Однак такий спосіб комунікації дає можливість додаткового двостороннього зв’язку між депутатом та виборцями.

Громадянська мережа ОПОРА проаналізувала роботу депутатів Рівненської міської ради у соціальній мережі Facebook (період: листопад 2017 року – листопад 2018 року) та порівняла їх активність з минулим роком.

Загалом, серед 42 депутатів Рівненська міська ради налічує 32 місцевих обранці, які зареєстровані у соціальній мережі Facebook та чию персональну сторінку можна ідентифікувати.

Сім депутатів мають дві зареєстрованих сторінки: приватної особи та сторінка своєї приймальні чи округу (або ж як публічної особи):
- приватна сторінка Миколи Бляшина та публічна сторінка Миколи Бляшина;
- сторінки Євтушенко Святослав та «Громадська приймальня Євтушенка Святослава»;
- Володимир Кудрін та відкрита група «Володимир Кудрін – депутат Рівнеради, виборчий округ №38»
- Олександр Курсик та «Виборчий округ #21. Депутат Курсик Олександр»
- Любов Романюк та група «Любов Романюк - депутат в.о. №1 м. Рівне» 
- Tetyana Chubay та «Депутат РМР Тетяна Чубай»
- Олександр Чубай – Aleksandr Chubay, Aleksandr Chubay та Нотаріальний сервіс Рівненщини

16 депутатів активно використовують соціальну мережу для інформування про свою діяльність, а також забезпечують двосторонній зв’язок, відповідаючи на коментарі та коментуючи дописи.

Зокрема, це Микола Бляшин, Сергій Васильчук, Олександр Довжаниця, Святослав Євтушенко, Володимир Кудрін, Олександр Курсик, Віталій Павелків, Сергій Паладійчук, Ірина Пилипчук, Назарій Поліщук, Любов Романюк, Роман Стасюк, Святослав Стельмащук, Олександр Чубай та  Роман Яворський. Також активно інформує про свою діяльність Олексій Муляренко, який одночасно виконує обов’язки депутата Рівненської міської ради та голови Рівненської обласної державної адміністрації.

Зокрема, двоє депутатів стали активно використовувати власну сторінку на Facebook  для інформування виборців про свою роботу, тоді як минулого року взагалі не були активними користувачами соцмережі. Це  заступник міського голови Рівного Сергій Васильчук та Ірина Пилипчук , які інформують про свою роботу та виконані доручення виборців. Також на сторінці депутатів можна зустріти чимало перепостів та дописів колег, які безпосередньо стосуються їх депутатської діяльності. 

Дехто з місцевих обранців не лише інформують про свою депутатську діяльність, але й позначають своїх колег, журналістів та громадських активістів в своїх дописах, охоплюючи таким чином якомога більшу аудиторію, оскільки ці дописи відображаються в життєписі всіх позначених осіб. Особливо помітна Facebook-активність у Миколи Бляшина, голови Рівненської облдержадміністрації Олексія Муляренко, секретаря міської ради Сергія Паладійчука, Любов Романюк, Назарія Поліщука та Святослава Стельмащука.

17 депутатів (у минулому році їх було лише 11) у розділі «Місця роботи» вказують Рівненську міську ради: Микола Бляшин, Богдан Гапяк, Святослав Євтушенко, Назарій Загоровський, Володимир Кудрін, Ольга Криж , Олександр Курсик, Анатолій Лащук, Василь Немеш, Олександр Нестерук, Назарій Поліщук , Ірина Пилипчук , Володимир Попик, Любов Романюк, Святослав Стельмащук, Олександр Чубай та  Роман Яворський .

Контент наповнення сторінок депутатів є досить різним. Троє депутатів охоче вітають виборців зі святами: Святослав Євтушенко, Олександр Нестерук, Віталій Павелків. Кім цього, значна частина депутатського корпусу Рівнеради  «репостить»  новини з інших сторінок (зокрема, зі сторінок своїх фракцій та їх лідерів): Володмир Попик, Олександр Довжаниця, Олег Карпяк, Олександр Крюков, Андрій Кузьмич, Анатолій Лащук, Василь Немеш, Олександр Нестерук, Петро Пожарський, Володимир Попик, Стасюк Роман, Сухий Юрій та Чубай Тетяна

Досі залишаються не активними облікові записи: Богдан Гапяк, Маріян Года та Ольга Криж  - жодного власного допису впродовж року; Людмила Туровська , Назарій Загоровський та Мітін Юрій - один допис впродовж року); Олександр Крюков за останній рік двічі змінив власні світлини; Ігор Ковалець поширив два дописи сторінки «Об’єднання «Самопоміч» - Рівне.

9 депутатів не можливо ідентифікувати їх сторінки у соціальній мережі, оскільки профілі з такими ж іменами та прізвищами не містять фото депутата, не вказано місця роботи та приховані дописи із життєпису. Тому, однозначно не можна стверджувати, чи є ці місцеві обранці у соціальній мережі. До цього списку входять: Олександр Бабат, Олег Дзецько, Анна Іванова, Галина Кульчинська, Роман Петролюк, Юрій Осіпчук,  Тамара Тимощук,  Людмила Чирак та Анатолій Чугуєвець. 

Що ж, активне ведення сторінки у соцмережі не є нормою чи обов’язком. Проте, отримуючи мандат, депутати автоматично стають публічними персонами і громадськість хоче знати, що ж роблять їх місцеві обранці. 

ОПОРА нагадує, що використання соціальних мереж не є основним показником роботи депутата, однак звертає увагу, що Facebook можна розглядати як інструмент для додаткової можливості депутатові виконувати свої обов’язки. Зокрема, завдяки Facebook можна щоразу інформувати громадян про графік приведення особистого прийому громадян, оприлюднювати проміжний та річний звіти про результати роботи, щоб робити свою діяльність ще більш відкритою і публічною, а головне - двосторонньо комунікувати з виборцями.

Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад», про те як, здійснювалось оцінювання в попередні роки та про його результати можна дізнатись: 
На сайті організації
В розділі «Атестація місцевих депутатів» на інформаційному ресурсі «Ізбірком»
В соціальній мережі Facebook

За додатковою інформацією звертайтесь: Олена Чудінович, Громадянська мережа ОПОРА, e-mail rivne@opora.org.ua   

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» відбувається розробка веб-платформи «Місцеві депутати. Атестація». За реалізацію проекту в місті Рівне відповідає РОО ВГО «Громадянська мережа «ОПОРА». 

     

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Народний депутат України Іван Шинкаренко пройшов до Верховної Ради за списками партії "Слуга народу" (№121) на парламентських позачергових виборах у 2019 році. Вперше з того часу він подав електронну щорічну декларацію, в якій вказав чим він та його родина володіють та які доходи торік сім'я отримала. Відповідний документ опублікований на … читати далi

Депутати Одеської обласної ради активно висвітлюють інформацію про свою персональну допомогу у боротьбі з коронавірусною інфекцією в області. Таких висновків дійшли експерти Одеської обласної організації ВГО “Комітет виборців України” під час моніторингової кампанії «Атестація депутатів місцевих рад». Так, у період з 28 березня по 14 травня 2020 року 35 з … читати далi

Народний депутат України Ігор Васильковський, який входить у парламентську фракцію "Слуга народу", подав щорічну декларацію за 2019 рік. Документ опублікований на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції. Згідно з документом, Ігор Васильсковський проживає размо із дружиною Оленою Васильковською та донькою. Серед об'єктів нерухомості народний обранець задекларував чотири земельні ділянки … читати далi

Встреча с участием городских властей, представителей Одесской областной государственной администрации, областного департамента здравоохранения, филиала Национальной службы здоровья и руководства гордских больниц состоялось 27 мая в малом зале заседаний Измаильского городского совета.  Причиной официальной встречи, стало обсуждение дальнейшей судьбы трех отделений в Дунайской областной больнице в Измаиле – туберкулезного, лучевой терапии … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР