Як депутати Львівської міськради відвідують засідання постійних комісій протягом VII каденції

24 січня 2018 р. 09:46

У рамках проекту “Депутати місцевих рад. Атестація” ми продовжуємо досліджувати дисциплінованість депутатів Львівської міської ради сьомого скликання

Раніше було проаналізовано відвідуваність депутатами міської ради пленарних засідань протягом усього сьомого скликання, а також здійснення ними прийому виборців. Сьогодні пропонуємо вашій увазі дослідження відвідуваності засідань постійних комісій, що є ще одним індикатором дисциплінованості депутатів місцевих рад.

Нагадаємо, що у відповідності до частини третьої статті 20 Закону України “Про статус депутатів місцевих рад” “депутат місцевої ради зобов’язаний бути присутнім на пленарних засіданнях ради, засіданнях постійної комісії та інших органів ради, до складу яких він входить”. При цьому законодавство передбачає можливість застосування санкцій до недисциплінованих обранців, які ми розглянемо дещо пізніше.

Згідно ухвали про утворення постійних комісій Львівської міської ради 7-го скликання було створено 10 постійних комісій, діяльність яких регламентується іншою ухвалою ЛМР №128 від 4 лютого 2016 р. “Про затвердження положення про постійні комісії Львівської міської ради 7-го скликання”.

На відміну від пленарних засідань засідання постійних комісій не мають автоматичної системи фіксації реєстрації депутатів. Проте на Інформаційному порталі Львівської міської ради у розділі “Постійні комісії” можна знайти скановані варіанти протоколів більшості засідань. Аналіз саме цих даних дозволив сформувати рейтинг відвідуваності депутатами засідань постійних комісій, до складу яких вони входять. Крім цього, ми використовували інформацію, яку отримали у відповідь на наш запит до управління “Секретаріат ради” для уточнення тих “білих плям”, які є на Інформаційному порталі ЛМР.

Особливістю діяльності постійних комісій є та обставина, що кожна з них проводить різну кількість засідань у залежності від необхідності, а також те, що кількість депутатів у них різниться (від трьох у Комісії законності, депутатської діяльності та свободи слова й Комісії екології та природокористування до десяти в Комісії інженерного господарства, транспорту, зв’язку та житлової політики й Комісії фінансів та планування бюджету). Через це показники дисциплінованості вираховувалися у межах діяльності кожної з комісій.

Аналіз оприлюднених протоколів показав, що станом на 24 грудня 2017 р. протягом поточного скликання загалом відбулося 686 засідань постійних комісій. Найбільшу кількість засідань провела Комісія архітектури, містобудування та охорони історичного середовища (84), Комісія фінансів та планування бюджету (81) і Комісія гуманітарної політики (80), дещо менше – Комісія з питань комунальної власності (77), Комісія з питань землекористування (71), Комісія інженерного господарства, транспорту, зв’язку та житлової політики (70), Комісія культури, молодіжної політики та спорту (66), а найменше – Комісія конкурентоспроможності, сталого розвитку та підприємництва (45), Комісія екології та природокористування (55) і Комісія законності, депутатської діяльності та свободи слова (57).

Показники відвідуваності засідань постійних комісій в цілому дуже подібна до показників відвідуваності пленарних засідань депутатами Львівської міської ради. 22 з 64-х депутатів міської ради відвідали більше 90% засідань постійних комісій, до складу яких вони входять, що практично співпадає з аналогічним показником відвідуваності пленарних засідань. Проте у випадку з комісіями 100% показник відвідуваності має лише один обранець – Юрій Моравецький (усі 71 засідань Комісії з питань землекористування, у якій він є головою). Дуже високі показники в Олега Сорочкіна (99%, 70 з 71 засідання комісії), Богданни Зубрицької (99%, 70 з 71), Юлії Гвоздович (98%, 56 з 57), Андрія Пундора (98%, 44 з 45), Ігора Зінкевича (97%, 69 з 71), Михайла Дідуха (97%, 81 з 84), Любомира Босаневича (96%, 78 з 81), Юрія Кужелюка (95%, 77 з 81), у трьох депутатів по 94% в Сергія Іваха (79 з 84), Тетяни Іванів (75 з 80), Юрія Мельника (72 з 77), у шести по 93% - Ігора Телішевського (78 з 84), Валерія Веремчука (75 з 81), Богдана Гули (65 з 70), Ігора Корончевського (65 з 70), Остапа Доскіча (65 з 70), Ірини Оршак (51 з 55).

41 депутат з 64-х має показник відвідування постійних комісій вище 80% і лише у 13-ти обранців цей показник нижче 70%. Менше половини засідань постійних комісій ЛМР VII скликання відвідали троє депутатів: Григорій Козловський (25% або 20 з 81 засідання), Маркіян Лопачак (43% або 35 з 81) і Тарас Кльофа (45% або 32 з 71). У випадку двох останніх, на показники відвідуваності міг вплинути факт проходження ними військової служби. Низькими також є показники Оксани Динік (55%, 30 з 55 засідань комісії), Тараса Чолія (57%, 48 з 84), Анни Мармуляк (58%, 46 з 80), Романа Федишина (59%, 48 з 81), Володимира Гринишина (59%, 39 з 66), Назара Палідовича (60%, 46 з 77).

Трохи більше половини обранців від депутатського складу ЛМР мають практично однакові показники відвідуваності як пленарних засідань, так і засідань постійних комісій, тоді як 30-ть з них покращили або погіршили свої показники. Деякі депутати мають дещо кращі показники відвідуваності засідань постійних комісій, аніж пленарних засідань. Це Юлія Гвоздович, яка відвідала 98% засідань комісії, Богданна Зубрицька – 99%, Андрій Пундор – 98%, Юрій Мельник – 94%, Вікторія Довжик – 92% (незважаючи на те, що їй довелося змінювати роль члена Комісії з питань комунальної власності на голову Комісії фінансів та планування бюджету). Серед основних причин, які можуть пояснити ці позитивні зміни є обіймання частиною з них керівних посад у постійних комісіях, що їх зобов’язує бути більш дисциплінованими, а також дистанційна участь у засіданнях комісій завдяки технічним засобам зв’язку (мобільний телефон, програмам Skype, Viber Out, TimeFace), чим не можливо скористатися під час пленарного засідання.

Значно більша кількість депутатів Львівської міської ради мають помітно нижчі показники відвідуваності засідань постійних комісій, аніж пленарних засідань. Серед них Маркіян Лопачак, який брав участь у 43% засідань комісії і 90% пленарних засіданнях, Тарас Кльофа – 45% і 71% відповідно, Назар Палідович – 60% і 95%, Анна Мармуляк – 57% і 95%, Ігор Стояновський – 71% і 90%, Володимир Ропяк – 81% і 100%, Віталій Свінціцький – 76% і 94%, Уляна Пак – 81% і 96%, Андріян Гутник – 73% і 90%, Андрій Карбовник – 63% і 90%, Андрій Рікота – 64% і 90%, Олег Береза – 86% і 100% (прийшов по списку Об’єднання “Самопоміч” замість Назара Бачишина лише 9 лютого 2017), Андрій Шевців – 82% і 100%, Ірина Сердюк – 72% і 85%, Мар’яна Батюк – 75% і 100%, Любов Давидович – 76% і 90%, Ігор Дякович – 81% і 95%, Іван Рудницький – 76% і 100%, Роман Грицевич – 88% і 95%. Таким чином можна помітити, що з-поміж перших 15 депутатів за показниками відвідуваності пленарних засідань практично усі мають нижчі показники відвідуваності постійних комісій. Натомість деякі обранці з нижньої частини рейтингу значно покращують свої показники дисциплінованості за рахунок кращої відвідуваності засідань комісій.

У порівнянні з показниками відвідуваності пленарних засідань ЛМР протягом VII каденції, нижчі показники присутності на засіданнях постійних комісій спостерігаємо у Ольги Посипанко (відвідала 63% засідань комісій та 76% пленарних засідань) і Романа Федишина (59% та 67% відповідно). Найнижчий показник відвідуваності у Григорія Козловського, який будучи секретарем Комісії фінансів та планування бюджету, був присутній всього на 25% засідань, що є вдвічі нижчим за показник його відвідування пленарних засідань (81%). Нагадаємо, що відповідно до ЗУ “Про статус депутатів місцевих рад”, у разі пропуску депутатом протягом року більше половини пленарних засідань ради або засідань постійної комісії, членом якої він є, рада може звернутися до виборців з пропозицією про відкликання такого депутата.

На завершення аналізу дисциплінованості депутатського корпусу Львівської міської ради сьомого скликання зазначимо, що індивідуальні показники відвідуваності депутатів пленарних засідань та засідань постійних комісій не впливали на робочу спроможність ради. За винятком кількох засідань комісій недисциплінованість не мала негативного впливу на кворум та не була перешкодою для проведення засідань. Вцілому хорошу дисциплінованість продемонстрували члени Комісії з питань комунальної власності, Комісії інженерного господарства, транспорту, зв’язку та житлової політики, Комісії архітектури, містобудування та охорони історичного середовища і Комісії конкурентоспроможності, сталого розвитку та підприємництва. Більше проблем з дисциплінованістю було у депутатів, які входили до складу Комісії фінансів та планування бюджету, Комісії з питань землекористування, Комісії гуманітарної політики і Комісії культури, молодіжної політики та спорту. 

Тарас Радь

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 14 місцевих рад з 8 областей України. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізовується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У Львові за реалізацію ініціативи відповідає Громадянська мережа ОПОРА.


 

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Медики обнаружили в Одесской общеобразовательной школе №63 заражения большой группы детей вирусом Коксаки, что относится к категории респираторных инфекций и является очень заразным. Такое заявление сделала руководитель департамента образования и науки Одесского горсовета Елена Буйневич, призвав родителей и родственников школьников не отправлять на уроки своих детей при повышении температуры, недомогание, … читати далi

Недавно назначенный глава департамента городского хозяйства Дмитрий Жеман назначил исполняющей обязанности директора ЖКС «Порто-Франковский» свою подчиненную из КП «Одесгорэлектротранс» Антонину Рязанову. Об этом он сообщил журналистам после окончания аппаратного совещания в Одесской мэрии. Что касается действующего начальника Виктора Страшного, то он ушел на больничный. Дмитрий Жеман отметил, что после выхода … читати далi

Общество с ограниченной ответственностью «Одесская областная энергоснабжающая компания» поищет компанию, которой заплатит за доставку счетов для бытовых потребителей. Соответствующая информация опубликована в системе электронных закупок Prozorro. По данным системы, аукцион с ожидаемой стоимостью закупки в 9 миллионов 150 тысяч гривень состоится 23 января 2020 года. Разносить счета сотрудники компании-победителя будут … читати далi

Одесский городской голова Геннадий Труханов распорядился перенести конечную остановку автобусов, курсирующих по маршрутам №175 и №185, на сегодняшний день расположенную напротив реставрируемого дома Руссова. Такое распоряжение он отдал в ходе аппаратного совещания сегодня, 18 ноября. «Дом Руссова, собор, привлекательные для туристов места, и посреди этого автобусы частных компаний. Там и … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР