Депутати Миколаївської міськради провели три сесії за 15 днів

21 листопада 2018 р. 19:27

Після жовтневого марафону пленарних засідань, а в жовтні їх було сім, депутати вирішили не збавляти темп.

Так, за 15 робочих днів листопада вже відбулось три сесії ради, на яких обранці заслуховували звіт про роботу департаменту ЖКГ, вирішували як і куди перерозподілити бюджетні кошти та земельні питання.

Чергова 45 сесія ради відбулась 2 листопада, міський голова запропонував затвердити порядок денний – заслуховування звіту директора департаменту ЖКГ Миколаївської міської ради. Голосування за порядок денний було провальним, лише з 3 разу депутати затвердили його. Олександр Сєнкевич не витримав – «Що це таке? Знову починається цей глухий кут. В порядку денному  всього одне питання, давайте працювати». 

Звіт представляв заступник директора – Олександр Брижатий, оскільки за словами міського голови директора департаменту Віталія Кузнецова звільнено.

Після звіту, депутатка Олена Кісельова (БПП), заявила, що робота управління є провальною та неефективною. 

«Коли ми говоримо про якісь дані, ми в цілому повинні розуміти для себе, що така структура управління і це завдання управителей. Мені шкода городян, себе як городянка цього міста, тому що при кількості грошей, які дала децентралізація, хоча простіть за мову, криворуки не можуть керувати процесами, за які вони отримують хорошу заробітну плату. Ви нас закликаєте прийняти форму звіту. Форма звіту для кожного розпорядника повинна бути особлива, залежно від структури та функціональності, яку він виконує. Я хочу нагадати, що у нас є цілий відділ економічного аналізу та ефективного використання бюджетних коштів, і я для себе розумію, що їх функціонал, думати про те, як проаналізувати ефективне використання бюджетних коштів. Це емоції. Вони в цьому зале є, тому що здорового глузду немає», - сказала Олена Кісельова.

Олександр Сєнкевич запропонував закінчити обговорення звіту та проголосувати за нього. При спробі внести його в порядок денний, тільки 18 депутатів проголосували за.  В другий раз проголосували 21 депутат. На це Сенкевич заявив, що порядок денний закінчився і закрив сесію.

Діяльність департаменту ЖКГ вже пів року знаходиться під пильним наглядом депутатів. Нагадаємо, що з липня 2018 року від виконання обов’язків заступника директора департаменту ЖКГ – начальника управління житлового господарства був відсторонений Олександр Рєпін. Який на сьогоднішній день є депутатом Миколаївської міської ради, фракція «Об’єднання Самопоміч». Така ситуація склалась після проведення конкурсу з призначення управителя багатоквартирних будинків мікрорайонів Соляні, Інгульський та Корабельний, переможцем якого стала компанія «Місто для людей – Миколаїв». Враховуючи обурення власників багатоквартирних будинків, скарги інших учасників конкурсу, депутати ради прийняли рішення про створення тимчасової контрольної комісії для перевірки законності проведення конкурсу. Наступним питанням до департаменту ЖКГ стало питання освоєння бюджетних коштів. Так, станом на жовтень 80 мільйонів гривень бюджету департаменту ЖКГ залишались нерозподіленими. 

Розпорядженням від 6 листопада міський голова скликав 46-ту сесію на 7 листопада. Зранку, до пленарного засідання сесії, відбулось засідання бюджетної комісії. Депутати узгодили виділення 8-ми мільйонів гривень на закупівлю автомобілів швидкої допомоги для Миколаївського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

Міський голова запропонував перенести сесію на п'ятницю, щоб встигнути підготувати новий проект рішення, опублікувати його на сайті міськради та узгодити на засіданні виконавчого комітету. 

«Було прийнято рішення про всі зміни, які ви запропонували внести в проект рішення - ми будемо вносити і формувати нове рішення. Я не впевнений, що нам час до завтра, тому рекомендую перервати сесію до п'ятниці. Пропоную завтра опублікувати це рішення. У п'ятницю у нас буде чергове засідання виконавчого комітету, винести на засідання, закріпити бюджетною комісією, а в 11 провести сесію. Що б не було потом ніяких питань і судів. Є у нас деякі люди, які можуть це заблокувати, а у нас є важливі питання» - сказав Олександр Сєнкевич.

Міський голова прокоментував засідання позачергової сесії журналістам інтернет- видання «Преступности.нет», на думку міського голови, депутати оцінюють один одного і самого мера за приналежністю до тієї чи іншої партії.  

«Я не можу вам сказати. Це називається політична криза. Сьогодні знову ж депутат Зоткін сказав: «Скажи вашому колезі ...», натякаючи на те, що депутат Лєпішев типу "Самопомочі", ви вибрались мером від цієї фракції, так що скажіть йому. У мене сьогодні немає для депутатів персональних почуттів і так далі, для мене всі депутати, як обранці міста, я їх не розділяю на фракції» - сказав Олександр Сєнкевич.

У п'ятницю, 9 листопада,  продовжилось пленарне засідання позачергової сесії, яке так і не відбулось 7 листопада.  Перш за все, 35 голосами «за» депутати затвердили «Програму сприяння правоохоронним органам». При розгляді питання про перерозподіл бюджету голова комісії з питань бюджету, депутат Олександр Бернацький (Опозиційний блок) запропонував підтримати рішення та зазначив рекомендації членів комісії, що стосуються Департаменту ЖКГ.

З-поміж них, затвердження сум на встановлення теплових лічильників, а також винесення на розгляд депутатів міської ради питання про затвердження суми заробітної плати працівникам департаменту ЖКГ в сумі 313 тис. грн. Олександр Бернацький зазначив, якщо всі депутати підтримують то питання буде внесено до проекту рішення. На думку самих членів бюджетної комісії, співробітники департаменту ЖКГ повинні спочатку закрити питання щодо виплати заробітної плати працівникам комунальних підприємств.

Депутатка Олена Кісельова (БПП) зазначила, що вона проти того, щоб наказувати всіх працівників департаменту ЖКГ, позбавити премії потрібно керівництво. Після переговорів між депутатами про те, хто вніс зміни, за питання про перерозподіл бюджету 36 із 37 депутатів віддали свій голос «за». Після цього сесію закрили.

Чергова 47-ма сесія відбулась 16 листопада і була присвячена земельним питанням. Депутати повинні були розглянути більше 200 питань, що стосуються земельних відносин, а саме: дозволів на виробництво проектів землевпорядкування на відведення земельних ділянок, а також виробництво технічної документації; продовження терміну оренди; зміни сторін у договорах, що стосуються оренди; передача земельного ділянки в постійне користування та інші.

Депутати узгодили порядок денний засідання та приступили до роботи. Міський голова запропонував сформувати пакет та проголосувати 104 питання пакетом, до яких ніхто не має питань. Депутати підтримали ініціативу мера та 35-ма голосами «за» узгодили формування пакета і самих питань. До 22 листопада оголошена перерва в пленарному засіданні. 

Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад» можна дізнатися:

На сайті організації

У розділі «Атестація місцевих депутатів» на інформаційному ресурсі «Ізбірком»

У соціальній мережі Facebook

За додатковою інформацією щодо здійснення ініціативи в Миколаївській області звертайтеся до ГО «Агентство економічного розвитку», e-mail: aerbox@ukr.net.

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» відбувається розробка веб-платформи «Місцеві депутати. Атестація».
       

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Комиссия по вопросам общественного бюджета Одессы-2020 начинает свою работу 13 ноября планируя рассмотреть почти полсотни проектов решения. Об этом сообщили в пресс-службе муниципалитета Одесского горсовета. В этом году работу Комиссии возглавляет заместитель городского головы - директор департамента финансов Одесского городского совета Светлана Бедрега. В состав Комиссии входят представители депутатского корпуса … читати далi

Одесский городской голова Геннадий Труханов поручил профильным специалистам объявить конкурс на разработку макета города, на котором будут отображены все исторические здания, памятники, а также другие постройки, объекты, зеленые зоны. Эту инициативу мэр высказал в ходе аппаратного совещания сегодня, 11 ноября. По словам Геннадия Труханова, на макете кроме памятников и достопримечательностей, … читати далi

Верховный суд закрыл производство по отстранению одесского судьи Ивана Шепитко, который был зафиксирован на так называемых «пленках Окружного административного суда Киева». Об этом сообщила представитель пресс-службы Верховного суда Галина Гаевская, передает УНН. «Суд закрыл производство по делу», - сказала Гаевская. В сентябре Высший совет правосудия все-таки отстранил от работы судью … читати далi

За минувшую неделю — с 4 по 10 ноября — Одесса и происходящее в ней неоднократно оказывалось на страницах мировых СМИ. ИзбирКом отобрал и перевел для вас самые интересные публикации. Для украинских евреев наличие еврейского президента является источником гордости и страха. Аркадий Кессельман — 20-летний еврейский студент, который еще прошлой … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР