Декларування конфлікту інтересів: огляд практики у Львівській міській раді

12 березня 2018 р. 08:49

У разі виникнення реального чи потенційного конфлікту інтересів міський голова, секретар або депутат зобов’язаний озвучити заяву про наявний конфлікт інтересів та утриматись від голосування та прийняття рішення з цього питання.

Крім того, про конфлікт інтересів може заявити будь-який інший член відповідного колегіального органу або учасник засідання, якого безпосередньо стосується питання, що розглядається. Вимога для осіб, які уповноважені на виконання функцій місцевого самоврядування декларувати конфлікт інтересів передбачена статтею 35 Закону України “Про запобігання корупції". Таку ж норму містить і стаття 62 Регламенту Львівської міської ради 7-го скликання.

На кожному пленарному засіданні голова міської ради, Андрій Садовий, (чи секретар міської ради - Анатолій Забарило) повідомляв про “відсутність конфлікту інтересів щодо питань, які пропонуються до розгляду на пленарному засіданні” а також звертався до депутатів з проханням оголосити, якщо у когось є, або може виникнути конфлікт інтересів при розгляді питань порядку денного. З січня 2017 по січень 2018 року про конфлікт інтересів заявляли 11 депутатів –  Сергій Івах, Петро Адамик, Дмитро Чунис, Назар Палідович, Роман Грицевич, Остап Доскіч, Олена Пасевич, Віталій Свінціцький, Олег Василишин, Роман Федишин та Григорій Козловський

Під час розгляду питання “Про продовження терміну здійснення підприємницької діяльності у тимчасових спорудах на території м. Львова” (пит. №60) на пленарному засіданні 2-3 березня про конфлікт інтересів заявили одразу два депутати - Петро Адамик (фракція “Блок Петра Порошенка “Солідарність”) та Дмитро Чунис (фракція ВО “Свобода”). Питання стосувалося продовження терміну здійснення підприємницької діяльності до 31.05.2018 у більш ніж 1,5 тисячі тимчасових спорудах (МАФ), що розміщені на території м. Львова, а також здійснення зміни замовників більше 100 тимчасових споруд. Петро Адамик уточнив, що здійснюючи підприємницьку діяльність орендує деякі МАФи у підприємців, які зазначені в додатках до ухвали. Дмитро Чунис деталі конфлікту не пояснив.

Також Петро Адамик повідомляв про конфлікт інтересів і під час засідання 27 квітня, коли питання порядку денного стосувалося затвердження КВПФ “Будекстра” проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання земельної ділянки на вул. Кукурудзяній, 4-а (пит. №45 у порядку денному).

Депутат від фракції “Блок Петра Порошенка “Солідарність” Роман Грицевич заявляв двічі про конфлікт інтересів під час розгляду питання про надання йому (фізичній особі - підприємцю Грицевичу Р. Є.) в оренду нежитлового приміщення на вул. І. Миколайчука, 9 - під час засідання 6 квітня, коли після відповідного повідомлення депутат попросив перенести розгляд даного питання, та під час наступного пленарного засідання — 27 квітня. Тоді депутат ще раз заявив про конфлікт інтересів стосовно цього питання (№ 35 порядку денного), однак взяв участь у голосуванні, віддавши свій голос “За”.

На засіданні 6 квітня 2017 про конфлікт інтересів заявляв депутат фракції “Громадянська позиція”, Назар Палідович під час розгляду питання надання ФОП Магоцькому Н. М. в оренду нежитлових приміщень (пит.25 порядку денного). Разом з тим, про внесення змін до даної ухвали під час пленарного засідання 29 червня депутат про конфлікт не заявив та позитивно голосував за відповідну ухвалу.

Остап Доскіч з фракції БПП декларував конфлікт інтересів двічі – під час пленарного засідання 29 червня та 21 грудня. Перший потенційний конфлікт інтересів стосувався питання про внесення змін до ухвали міської ради від 27.04.2017 № 1877 “Про затвердження переліку підприємств, які відповідають критеріям, визначеним Програмою сприяння розвитку львівських товаровиробників на 2015-2017 роки». Другий випадок - про надання ТзОВ «Тібет» дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо поділу земельної ділянки на вул. Кульпарківській, 96. Зазначимо, що ТзОВ “Тібет” належить Остапу Доскіч та його рідному брату (по 50% власності). В обох випадках депутат брав участі у голосування. Разом з тим, значно раніше, на засіданні 23 березня 2017 р., коли розглядалося питання про “надання ТзОВ «Редакція газети «Електротема» та ТзОВ «Тібет» дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки на вул. Садовій, 2-а» (пит.83 порядку денного) депутат про конфлікт не заявляв та брав участь у голосуванні (голосував «За»).

Під час пленарного засідання 29 червня ще два депутати заявляли про конфлікт інтересів. Олена Пасевич під час розгляду питання «Про надання одноразової матеріальної допомоги членам сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, та інвалідам І-ІІІ груп з числа військовослужбовців, які брали участь у зазначеній операції». При розгляді питання «Про надання ГО «Союз ветеранів десанту» в оренду нежитлових приміщень на вул. В. Сосюри, 38» про конфлікт заявив депутат Віталій Свінціцький. Нагадаємо, депутат є засновником цієї громадської організації. Обоє депутатів участі у розгляді питань не брали (з результатом «відсутня» та «не голосував» відповідно).

Представник “Самопомочі”, директор Львівської обласної дирекції ПАТ АБ “Укргазбанк” Олег Василишин традиційно заявляє про конфлікт інтересів у питаннях, що стосується його працедавця. На засіданні 14 вересня депутат утримався від голосування за питання щодо надання в оренду ПАТ АБ “Укргазбанк” частини нежитлового приміщення (пит.№10 порядку денного).

Депутат Григорій Козловський з фракції БПП також двічі декларував конфлікт інтересів. Перший потенційний конфлікт стосувався питання “про внесення змін до ухвали міської ради від 27.01.2011 № 120 «Про затвердження збору за місця для паркування транспортних засобів та плати за паркування транспортних засобів на території м. Львова”, що внесений до порядку денного пленарного засідання від 16.11.2017р. Депутат не скористався своїм правом голосу під час голосування за це питання (“відсутній”). Інший був озвучений на засіданні 21 грудня 2017 року. Йшлося “про затвердження гр. Дяченко В. Б. проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (зміна цільового призначення) на вул. В. Липинського, 27”. За це питання депутат, заявивши про конфлікт інтересів, проголосував позитивно.

Власник ринку “Шувар” й одночасно депутат ЛМР Роман Федишин утримався від голосування після того, як заявив про конфлікт інтересів під час засідання 25 січня 2018 року. Питання стосоувалося надання ТзОВ “Ринок сільськогосподарської продукції “Шувар” дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки на вул. Хуторівці, 4-б.

Також деякі депутати практикують не з’являтися засідання, в порядках денних  яких є питання, щодо яких депутати мають конфлікт інтересів. Наприклад, на пленарному засіданні 29 червня, де розглядалося питання про затвердження ПП «Кароль» проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання земельної ділянки на вул. Винниця, 60-г (вул. Тунельна), був відсутній депутат Ігор Корончевський, якому належить 100% власності підприємства. Оксана Динік була відсутня 11 листопада 2017 року під час голосування за питання про надання ТзОВ «Львівська ізоляторна компанія» дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо поділу земельної ділянки на вул. Зеленій, 301. Нагадаємо, депутатка є генеральним директором ТзОВ. 

Наталія Матківська, Ірина Швець, Громадянська мережа ОПОРА

Повну інформацію про приватні інтереси депутатів Львівської міської ради можна знайти ТУТ.

Матеріал підготовлено для оприлюднення виданням ІзбірКом в рамках Антикорупційної складової громадської кампанії “Атестація депутатів місцевих рад” за партнерства YouControl.  

Громадська кампанія з “Атестації депутатів місцевих рад” започаткована Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» та реалізується в партнерстві з громадськими організаціями з інших областей України. Антикорупційний компонент Атестації депутатів місцевих рад реалізується в рамках проекту ООО ВГО “Комітет виборців України” “Доброчесні місцеві депутати” за підтримки Програми Розвитку ООН в Україні та Міністерства закордонних справ Данії. У Львові за реалізацію ініціативи відповідає Громадянська мережа ОПОРА.

Докладніше: 
На сайті організації
В розділі «Атестація місцевих депутатів» на інформаційному ресурсі «Ізбірком»
В соціальній мережі Facebook: «Місцеві депутати. Атестація».
Контактні особи в області: офіс Громадянської мережі ОПОРА у Львові  lviv@opora.org.ua

                             

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Народный депутат Украины Степан Чернявский («Слуга народа») задекларировал 189 тысяч 996 квадратных метров земли в своей декларации за 2019 год. Также он и его жена Юлия Чернявская одолжили обществу с ограниченной ответственностью и некоему Константину Улицкому в общей сложности 5 миллионов 974,8 тысяч гривень. Как следует из электронной декларации народного депутата, … читати далi

Ночные клубы и рестораны в Одессе отреагировали на возмущение городского головы Геннадия Труханова и в минувшие выходные работали гораздо дисциплинированнее, чем в предыдущие.  Об этом сегодня, 25 мая, на заседании оперативного штаба по борьбе с распространением коронавируса сообщил заместитель мэра Олесь Янчук.  Его поддержал другой заместитель городского головы Павел Вугельман, … читати далi

Овідіопольська района державна адміністрація заявила про проведення громадські слухання у формі презентації проєкту містобудівної документації детального плану території (ДПТ) для будівництва нової злітно-посадкової смуги Міжнародного аеропорту "Одеса".  Як повідомили у пресслужбі РДА, слухання у формі презентації проєкту містобудівної документації детального плану території для будівництва нової злітно-посадкової смуги, яка розташована за адресою: Одеська … читати далi

Одесский городской голова Геннадий Труханов предложил подчиненным подготовить обращение к Кабинету министров Украины с просьбой дать рекомендации клубам по поводу использования кальянов.  Такое заявление мэр сделал сегодня, 25 мая, на заседании оперативного штаба при муниципалитете. Он заявил, что кальяны могут быть опасны для здоровья, так как часто один кальян используется на … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР