В Україні стартував моніторинг діяльності депутатів місцевих рад

17 липня 2017 р. 03:00

На основі аналізу відкритої інформації про кожного депутата буде виставлятися оцінка за кожним критерієм

Коаліція громадських організацій з восьми областей України розпочала реалізацію ініціативи «Атестація депутатів місцевих рад».

Проект направлено на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості, підзвітності виборцям депутатів 14 місцевих рад та низької поінформованості виборців про діяльність останніх.

«Атестація» депутатів – інструмент комплексної персональної оцінки результатів діяльності депутатів місцевих рад, який вперше в Україні дозволяє об’єктивно та в доступній для пересічних громадян формі оцінити діяльність кожного з їх обранців.

Громадський моніторинг здійснюватиметься відносно діяльності депутатів Одеської, Дніпропетровської, Краматорської, Львівської, Рівненської, Сумської, Херсонської і Черкаської міських рад, а також ще шести місцевих рад в Одеській області за вже успішно апробованою інноваційною методологією, яка охоплює весь комплекс реалізації статусу місцевого депутата і заснована на законах України, а також визнаних стандартах Доброго Врядування.

Моніторинг здійснюватиметься за такими критеріями як повнота інформація про депутата та роботу його приймальні, проведення регулярного прийому виборців, відвідування сесій та засідань постійних депутатських комісій, подання депутатських запитів, виступи під час сесій, публічне звітування перед виборцями, достовірність відомостей у електронній декларації тощо.

На основі аналізу відкритої інформації про кожного депутата буде виставлятися оцінка за кожним критерієм. Збір інформації здійснюється за допомогою аналізу інформації, розміщеної на офіційних сайтах рад, подачі інформаційних запитів, моніторингу ЗМІ, соціальних мереж, офіційних сайтів депутатів, письмових звернень до депутатів, моніторингових перевірок роботи приймальних депутатів.

Додатково заплановано проведення експертного опитування щодо персональної оцінки діяльності депутатів міських рад міст обласних центрів, охоплених моніторингом.

В рамках реалізації проекту передбачається розробка та передання місцевим депутатам, яких заплановано охопити моніторингом, персональних рекомендацій щодо удосконалення своєї діяльності.

Крім того, громадські активісти будуть регулярно інформувати широку громадськість про результати моніторингу на спеціальному ресурсі в соціальній мережі Facebook.

Таким чином, депутати отримають можливість удосконалювати свою діяльність, а виборці – об’єктивну інформацію про діяльність депутатів.

12-13 липня в Одесі відбувся семінар для аналітиків проекту «Атестація депутатів місцевих рад», що здійснюватимуть моніторинг діяльності депутатів, безпосередню комунікацію з депутатами та експертами, готуватимуть персональні рекомендації щодо удосконалення діяльності депутатів місцевих рад.

Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізовується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями за підтримки Національного фонду демократії (NED, США).

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Громадський центр правосуддя в місті Татарбунари в складних умовах пандемії CONID-19, посилив співпрацю з органами пробації для правової та психологічної підтримки клієнтів пробації. Як повідомляє прес-служба Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України», у зв’язку з пом’якшенням карантинних обмежень, окрім дистанційної підтримки, почали впроваджуватися особисті зустрічі з правниками та психологом Центру. Також … читати далi

Служба безпеки України заявила, про викриття розтрати бюджетних коштів, виділених на капітальний ремонт житлового будинку в Затоці Одеської області. Як повідомили у пресслужбі СБУ, за даними слідства, схему організував керівник Виробничого управління житлово-комунального господарства Затоківської селищної ради, який вже фігурує у справі про незаконне заволодіння коштами під час закупівлі автотранспорту. Залучивши підконтрольну … читати далi

Исполнительный комитет Одесского городского совета назначил  Управление инженерной защиты территории города и развития побережья заказчиком разработки проектной документации и выполнения работ по укреплению части склона территории пляжа «Дельфин». Как пояснил заместитель начальника управления Виталий Парфенов, речь идет об участке между траверсами 15 и 15-16 первой очереди противооползневых сооружений. После разработки проекта предполагается, что … читати далi

Депутаты Арцизского районного совета на сессии 28 мая решили обратиться к Кабинету министров с просьбой при укрупнении районов Одесской области поддержать вариант образования единого Арцизского района, присоединив к нему Тарутинский, Татарбунарский и Саратский районы. Об этом сообщил депутат райсовета и бывший глава Арцизской райгосадминистрации Сергей Парпуланский, инициировавший это обращение.  По его словам, … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР