Менше третини депутатів Одеської міськради взаємодіють із виборцями у Facebook

10 листопада 2017 р. 14:24

Менше третини депутатів Одеської міськради взаємодіють із виборцями у Facebook. Такі результати моніторингової кампанії "Атестація депутатів Одеської міської ради".

Депутат будь-якого рівня в своїй діяльності виконує в першу чергу представницьку функцію, тобто представляє інтереси всіх громадян України (якщо це народний депутат), жителів області, району або громади. Здійснення представницької функції у народних депутатів є водночас їх безпосередньою роботою, за яку вони отримують зарплатню. В силу специфічних функцій, накладених на народних депутатів вони мають лише обмежений час для безпосередньої взаємодії із виборцями.

З іншої сторони, депутати місцевих рад здійснюють свою діяльність на громадських засадах, при цьому не отримуючи за це ніякої зарплатні, і кожен день мають змогу комунікувати із своїми виборцями. Законодавством передбачено такі форми взаємодії з виборцями як прийом виборців, зустрічі із виборцями, отримання наказів від виборців та звітування перед виборцями.

Сучасний розвиток суспільства та технологій надає депутатам більш широкі можливості для виявлення проблем місцевих громад, а виборцям – зв’язатися і вести діалог із своїми представниками. Більш того, можливості соціальних мереж роблять таку взаємодію максимально швидкою та допомагає обмінюватися інформацією максимально широкому колу зацікавлених. На даний час найбільш популярною, зручною і законною соціальною мережею в Україні є Facebook.

Однак, як показують результати моніторингу Атестація депутатів Одеської міської ради, менше третини (17 депутатів) одеських обранців активно взаємодіють із виборцями, тобто не лише публікують інформацію про свою діяльність, але й відповідають на коментарі дописувачів. Ще 13 депутатів міськради оприлюднюють інформацію про свою діяльність проте, однак не реагують на коментарі користувачів соціальної мережі Facebook.

Інші 33 депутати не використовують Facebook для роботи з виборцями.

Отже, 17 депутатів Одеської міської ради активно взаємодіють із виборцями у мережі Facebook. Такими депутатами є Олександр Іваницький, Олександр Шеремет, Олег Етнарович («Довіряй ділам»), Володимир Варещенко, Денис Григор’єв, Петро Іонов, Лілія Леонідова, Едуард Стась («Блок Петра Порошенка «Солідарність»), Богдан Гіганов, Оксана Гончарук, Олексій Єремиця, Віктор Новак, Лілія Рогачко ("Опозиційний блок"), Володимир Корнієнко (Українська морська партія Сергія Ківалова), Ольга Квасніцька, Ганна Позднякова і Вадим Терещук ("Об’єднання «Самопоміч»).

Володимир Кірєєв, Ірина Куценко, Марина Лозовенко, Дмитро Палпатін, Тетяна Плаксій, Сергій Страшний ("Довіряй ділам"), Наталя Данилко ("Блок Петра Порошенка «Солідарність»), Олексій Горін, Василь Ієремія ("Опозиційний блок"), Олексій Кісловський, Світлана Осауленко і Вадим Підгородинський (Українська морська партія Сергія Ківалова) оприлюднюють інформацію про свою діяльність, проте не відповідають на коментарі дописувачів. Зазначимо, що у вказаних депутатів має місце невисока активність під публікаціями або відсутня взагалі активність. Однак невідомо, чи користувачі не знають про сторінку депутата, чи не бачать сенсу писати, оскільки раніше не отримували зворотного зв’язку. Також у ряду депутатів спостерігається певний формальний підхід до оприлюднення інформації про свою діяльність: мова йде про репости публікацій своїх партій чи колег по раді.

Відмітимо, що низка депутатів мають сторінки у мережі Facebook, однак використовують їх у власних цілях, не інформуючи про свою депутатську діяльність. Нижче кілька прикладів таких сторінок. Щоправда, на сторінках у таких депутатів можуть з’являтися якісь коментарі чи посилання на суспільно-політичні події в Україні.

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 14 місцевих рад з 8 областей України. Проект реалізовується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями в 7 областях України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). 

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Департамент экологии и развития рекреационных зон ведет переговоры с руководством приюта для животных «Ковчег» и готов помогать приюту с эвакуацией питомцев.  Как сообщила директор департамента Валентина Дацюк, предварительной причиной пожара в приюте специалисты считают короткое замыкание в электросчетчике, из-за чего загорелись деревянные конструкции.  Валентина Дацюк также напомнила, что общественная организация «Союз защиты животных», которая занимается … читати далi

Затриманого за підозрою у хабарництві заступника начальника Головного управління Державної службі з надзвичайних ситуацій України в Одеській області відправили до слідчого ізолятора. Про це повідомили у пресслужбі прокуратури Одеської області.  Полковника служби цивільного захисту, підозрюють у вимаганні та отриманні 40 тисяч гривень хабара від суб`єкта господарювання за погодження та отримання дозвільних документів щодо потенційно небезпечних об`єктів … читати далi

За минувшую неделю, с 25 мая по 1 июня, Одесса и происходящее в ней неоднократно оказывалось на страницах мировых изданий. ИзбирКом выбрал и перевел для вас самые интересные публикации. Пятеро арестованхых после неумелого убийства в борьбе за контроль над европейской торговлей наркотиками. 26 мая в Киеве произошло покушение на предполагаемого … читати далi

Останки людей, обнаруженные при строительстве нового забора Одесского зоопарка и технической дороги с парковкой на территории Преображенского парка, передадут в храм, расположенный в парке для перезахоронения. Об этом сегодня, 1 июня, на заседании городского оперативного штаба по борьбе с распространением коронавируса сообщил городской голова Геннадий Труханов.  По его словам, городским … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР