Лише вісім депутатів Сумської міськради відвідали усі засідання

26 грудня 2017 р. 18:21

Згідно з п.2 ст.18 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», обранці повинні брати участь у роботі міськради, постійних комісій та інших органів, до складу яких входять, та всіляко сприяти виконанню прийнятих рішень.

З аналізу протоколів сесій Сумської міської ради можна зробити висновок, що усі засідання депутатського корпусу місцевої ради у 2017 році станом на 14 грудня 2017 року відвідали лише 8 депутатів: Андрій Баранов, Валерій Заїка, Оксана Кубрак, Олег Левченко, Світлана Липова, Віталій Шилов, Володимир Шилов (всі представляють ВО «Батьківщина») та Сергій Татаренко із ВО «Свобода», який приступив до виконання обов’язків нещодавно. Ще 20 депутатів були відсутніми на одному чи двох засіданнях. Депутати Ольга Фірсова, Дмитро Лантушенко, Віталій Жиленко, Віталій Бурбика, Борис Богодушко не відвідували засідання міськради тричі. 

Близько третини засідань пропустили Дмитро Хандурін, Євгеній Скоробагатський, Анатолій Сагач, Олексій Рябенков, Ірина Рибальченко, В’ячеслав Калініченко, Вікторія Гробова.

Дмитро Амосов (ВО «Свобода») був присутнім лише на чотирьох з 18 засідань. Причиною відсутності вказано перебування в зоні проведення АТО.

Також слід зазначити, що народні обранці неохоче відвідують позачергові сесії, де на порядок денний виносяться важливі суспільно-політичні проблеми, але явка часто складає трохи більше половини депутатів. Такі факти можуть свідчити або про намагання самоусунутись від відповідальності за неоднозначні рішення міськради, або про звичайну неповагу до своїх виборців та колег.

Зокрема, 15 березня 2017 року депутати Сумської міської ради збиралися з приводу силового розгону учасників блокади торгівлі з окупованими районами Донецької та Луганської областей та закликали Президента України Петра Порошенка, Верховну Раду України, Кабінет Міністрів України докласти зусиль для мирного врегулювання суспільно-політичної ситуації в Україні. Утім, свою позицію прийшли засвідчити лише 24 з 43 депутатів.

14 грудня 2017 року відбулась позачергова сесія у зв’язку з масовим відключенням побутового газу мешканцям міста Суми, що призвело до масових протестів та перекриття дорожнього руху. Вирішувати цю ситуацію зібралися 30 депутатів з 43.

Звичним явищем є залишення сесійної зали під час голосування, будучи при цьому зареєстрованими в системі Рада-В. Наприклад, 27 вересня 2017 року були випадки, коли при зареєстрованих 39 депутатах, не брали участь у голосуванні 12 осіб. При цьому є три можливі причини такого результату: депутату було важко натиснути кнопку «утримався», депутату соромно тиснути кнопку «проти», депутат пішов до «курилки» під час спірного голосування або не повернувся звідти чи подався у своїх справах. 

Утім, такі ганебні явища як кнопкодавство з використанням картки фізично відсутнього у сесійній залі депутата у Сумській міській раді можна побачити дуже рідко.

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 14 місцевих рад з 8 областей України. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізовується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). В місті Суми за реалізацію ініціативи відповідає Громадська організація «Ліга захисту».

                                                                                                                                                                       

Андрій Лозовицький

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Служба автомобильных дорог Черкасской области провела тендер для выбора компании, которой заплатят за текущий средний ремонт автомобильной участка дороги государственного значения Н-01 Киев-Знаменка в Черкасской области. Соответствующая информация опубликована в системе электронных закупок Prozorro. По данным системы, аукцион состоялся 11 ноября и к участию в нем допустили четыре компании: ООО … читати далi

Сильный туман стал причиной ряда препятствий работе портов Одессы и Южного, а также Одесского аэропорта. Согласно оперативной информации Администрации морских портов Украины вследствие густого тумана утром разрешалась только ограниченное лоцманская проводка. Проблемы были в ряде портов страны, а в Одесской области - в ОМТП и Южном. Также из-за тумана ни … читати далi

Работники секретариата уполномоченного Верховной Рады Украины по правам человека вместе с общественными мониторами совершили визит в Одесской специальной школы-интерната № 7 Одесского областного совета где преимущественно учатся дети с инвалидностью. В ходе визита проверяющие установили, что право этих детей на достойных условиях проживания нарушается. В спальных комнатах расположены в 19 … читати далi

Анатолия Яблуновского, которого министр Владислав Криклий своим приказом уволил с поста и.о. директора ГП «Морской торговый порт «Южный», 11 ноября вышел на работу. Об этом сообщили сотрудники предприятия, передает 368.media Министр инфраструктуры Украины своим приказом уволил 4 ноября с занимаемой должности исполняющего обязанности директора государственного предприятия «Морской торговый порт «Южный»» … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР