Українська ІТ-компанія, що створює сервіси на основі відкритих даних, YouControl запустила міжнародний інструмент для перевірки зв'язків юридичних та фізичних осіб з російськими і білоруськими активами. Платформа RuAssets виявляє причетність компаній та людей з різних куточків світу до російських та білоруських національних публічних діячів з метою заморожування їхніх рахунків та арешту майна. Також сигналізує про пов’язаність з підсанкційними особами, воєнними терористами та пропагандистами.
Сьогодні кожен на своєму місці як може пришвидшує перемогу України у війні. Команда YouControl зосередила зусилля на тому, що робить найкраще - на створенні корисних інструментів на основі відкритих даних. RuAssets покликаний викрити винних в окупації України та попередити увесь світ про загрозу співпраці з бізнесом, що має зв'язки з рф чи білоруссю. Адже для компаній така співпраця це значні ризики: санкційні, фінансові, операційні, репутаційні. Крім того, чим швидше міжнародна спільнота ухвалить рішення про відмову від співпраці з цими країнами, тим швидше “загнуться” компанії, що фінансують війну проти України. А значить світ відправить агресорів в економічний “бан”.
Можливості RuAssets
дозволяє виявляти навіть найбільш приховані зв'язки бізнесів та осіб з країнами-агресорами через ланцюги посередників. Тобто, якщо людина має навіть непрямий контакт - через родичів, роботу, посадові повноваження - інструмент покаже зв'язок як можливий фактор ризику;
містить найбільш повний список російських та білоруських PEP (національних публічних діячів) з понад 100 джерел;
аналізує дані з офіційних відкритих реєстрів власників і бенефіціарів бізнесів країн СНД та Європи (15+ країн);
перевіряє юридичних та фізичних осіб в понад 50 міжнародних санкційних списках;
сигналізує про пов’язаність з воєнними терористами та пропагандистами (реєстри кримінальних осіб, список силовиків рф);
щоденно оновлюються дані відповідно до змін в реєстрах і списках;
регулярно відбуваються апдейти: продукт постійно вдосконалюється, додаються нові джерела даних.
Для кого інструмент
Правоохоронних органів та органів державної влади - для пошуку російських та білоруських активів за межами країн-агресорів та ухвалення рішення щодо подальшого їх заморожування/арешту/виключення.
Комплаєнс менеджерів, AML та KYC спеціалістів - для перевірки існуючих або нових контрагентів на пов’язаність з компаніями та особами з росії та білорусі, компаніями під санкціями та РЕР для прийняття рішення про співпрацю з ними, спираючись на повну і достовірну інформацію.
Журналістів, незалежних розслідувачів - для фактчекінгу, пошуку достовірної інформації, проведення розслідувань та аналітичних досліджень.
Роботодавців, HR-спеціалістів, рекрутерів - для швидкої перевірки фізосіб для ухвалення рішення щодо працевлаштування.
Для журналістів, уповноважених представників органів державної влади України та правоохоронних органів рішення є безоплатним.
Як працює
Після входу і реєстрації на головній сторінці сайту RuAssets варто в пошук ввести назву компанії, а для уточненого пошуку - ID. Для перевірки фізособи - ПІБ, для уточненого пошуку - ІПН. Система покаже результати пошуку - всю наявну інформацію про запитувану фіз чи юрособу. Клікнувши на кнопку "Знайти зв'язки" інструмент побудує звіт, в якому можна побачити з ким пов'язана особа, через яку компанію, на основі чого і які ризики ці зв'язки можуть нести для вас.
Як скористатися
Інструмент можна протестувати безкоштовно. Варто просто подати заявку на сайті ruassets.com. Адміністратори платформи зв’яжуться з вами для надання тестового доступу.
Трансляція онлайн-конференції в Укрінформ з презентацією інструменту за участю АРМА, НАЗК, Нацполіції:
Проведення сесії міської ради в режимі "мікс" коли частина депутатів голосують онлайн викликала критику в обранців з фракції "Європейської солідарності". Депутати цієї фракції, які були присутні на сесії покинули залу засідань. Обранці висловили сумнів у легітимності рішень ради ухвалених в такий спосіб. Під час сесії депутат Петро Обухов вніс пропозицію, …
читати далi
"Укрзалізниця", на підставі відгуків пасажирів, які вони залишили через QR-коди на вокзалах, склала рейтинг найкращих вокзалів країни, який очолив одеський. Як повідомила "Укрзалізниця", QR-коди з функцією зворотного зв’язку на вокзалах і у вагонах поїздів з’явилися в березні цього року, проєкт реалізується у партнерстві з Revizion. Просканувавши код, клієнти Укрзалізниці мають змогу …
читати далi
Міністерство оборони російської федерації повідомило про розміщення хімічних речовин на базі відпочинку у населеному пункті Курортне Одеської області для організації там атаки. Операцію нібито проводить Служба безпеки України для того щоб потім звинуватити російські війська у використанні хімічної зброї проти мирного населення на Одещині. Зазначимо, що у інших регіонах, декілька …
читати далi
Сьогодні, 29 червня, відбудеться перша з початку повномасштабної війни офлайн-сесія Одеської міськради. Під час засідання депутати мають розглянути щонайменше 10 питань порядку денного: 1. Про передачу містам-побратимам Балтимор (Сполучені Штати Америки) та Йокогама (Японія), місту-партнеру Клайпеда (Литовська Республіка) туристичних символів Одеси «Якір-серце». 2. Про встановлення партнерських відносин між містом Одеса …
читати далi
24 лютого Росія розпочала широкомасштабне військове вторгнення в Україну, оголосивши проведення "спеціальної військової операції" в Україні. Президент Росії Володимир Путін …
читати далi
Дочірнє підприємство "Південь" громадської організації "Одеська організація осіб з інвалідністю (інвалідів)" виставило на продаж складський майновий комплекс під зерно площею …
читати далi
Центральна виборча комісія розглянула питання визнання обраним народним депутатом України представника "Опозиційної платформи - За життя" замість Іллі Киви, якого …
читати далi
До 30-річчя Незалежності України 30 територіальних громад Волинської, Львівської та Полтавської областей отримають можливість стати партнерами першого набору Проєкту USAID …
читати далi
Міністр інфраструктури України Олександр Кубраков та віцепрем'єр-міністр Молдови Андрій Спину підписали меморандум щодо залізничного сполучення, який передбачає відновлення з осені руху …
читати далi
Близько 30 ромських жінок та дівчат з Одеської області завершили навчання з фінансової та інформаційної грамотності, яке складалось з трьох …
читати далi
Кабінет Міністрів України підтримав програму виділення субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам для підтримки окремих закладів та заходів у системі …
читати далi
Проведення сесії міської ради в режимі "мікс" коли частина депутатів голосують онлайн викликала критику в обранців з фракції "Європейської солідарності". …
читати далi
На сайті Верховної Ради України з'явився текст проєкту Закону про заборону Московського патріархату на території України. Проєкт було подано ще …
читати далi
"Укрзалізниця", на підставі відгуків пасажирів, які вони залишили через QR-коди на вокзалах, склала рейтинг найкращих вокзалів країни, який очолив одеський. …
читати далi
Новопризначений «прем’єр-міністр» невизнаного Придністров’я Олександр Розенберг регулярно їздить в Україну та має дочку в Одесі, яка є дружиною одесита Євгена …
читати далi
Платіжна система - спеціальний web-інтерфейс, фінансовий посередник, який допомагає приймати платежі і переводити гроші, отримані від Користувача, Виданню. Діє на підставі ЗУ «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні».
Пожертвування - перерахування Виданню грошових коштів з метою її фінансової або іншої підтримки в будь-якому розмірі - на розсуд Користувача.
Користувач - фізична особа, яка є фактичним користувачем сайту та / або його окремих матеріалів, дієздатна і досягла 18 років.
Правила - дані Правила оплати (здійснення добровільних безповоротних платежів на користь Видання).
Умови внесення пожертвувань
Користувач має можливість внести Пожертвування на користь Виданню на добровільній основі в розмірі фіксованої щомісячної або одноразової суми грошових коштів (конкретний розмір Пожертвувань Користувач визначає самостійно на власний розсуд).
Доступні способи переказу грошових кошти (Пожертвувань):
перерахування коштів за допомогою платіжної системи
перерахування коштів на зазначені банківські реквізити
перерахування коштів через краудфандінговий майданчик Patreon.
Здійснюючи Пожертвування (перераховуючи кошти на користь Видання), Користувач погоджується, що він робить його добровільно, свідомо і цілеспрямовано, що він не був введений в оману Виданням стосовно мети / розміру і повернення свого платежу. Також, здійснюючи Пожертвування, він підтверджує, що ознайомився з даними Правилами, згоден з ними і не буде пред'являти Виданню ніяких претензій / позовів ні в теперішньому часі, ні в майбутньому.
Внесення Користувачем грошових коштів в якості Пожертвування є одностороннім безповоротним перерахування таких коштів Виданню Користувачем. Здійснюючи Пожертвування, Користувач підтверджує, що є дієздатним особою, яка має право розпоряджатися грошовими коштами, що перераховуються Виданню.
Видання не несе відповідальності за помилки (в тому числі, технічні), збої або неточності в роботі, а також будь-які інші дії / бездіяльності з боку платіжних систем, банків і майданчики Patreon.
Видання не повертає Користувачеві внесені ним Пожертви ні за яких обставин, включаючи помилково або невірно вчинені ним оплати.
Видання залишає за собою право в односторонньому порядку і без попереднього повідомлення користувачів змінювати Правила. Оновлені / змінені Правила будуть публікуватися на сайті izbirkom.org.ua. Вступати в силу вони будуть з моменту опублікування таких змін / оновлення.
Користувач несе повну відповідальність за достовірність даних платіжної картки та іншої інформації, зазначеної ним при здійсненні Пожертвування.
Оберіть один з варіанті підтримки (Select a membership level). Наразі це 2,5, 9 або 20 євро на місяць.
Натисніть підтримати - Join
Пройдіть авторизацію Patreon. Можете зробити це за допомогою аутентифікації через свій акаунт Google, Facebook або заповнивши поля: Ім’я, електронна пошта, підтвердження електронної пошти та пароль.
В разі авторизації гугл чи фб вас пропустить далі одразу. У разі реєстрації пошти:
Оберіть країну
Оберіть зручний для вас спосіб оплати: paypal або картка. Сервісу потрібні номер картки (16 знаків), дата до якої вона діє, cvv код (зазвичай 3 цифри на звороті) та поштовий індекс.