В Одесі вдруге пошукають, хто обладнає пляж для людей з інвалідністю на Лузанівці

17 вересня 2021 р. 22:08

ProZorro Одеса тендер

Управління інженерного захисту території міста та розвитку узбережжя Одеської міської ради вдруге оголосила тендер для обрання компанії, якій заплатять за реконструкцію об’єкту благоустрою – ділянки пляжу «Лузанівка», з дообладнанням засобами для безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

Про це йдеться в системі електронних закупівель Prozorro.

Новий аукціон з очікуваною вартістю закупівлі в 5 мільйонів 287,2 тисяч гривень має відбутися 5 жовтня 2021 року.  Попередній аукціон відмінили через те, що відповідно до "Міської програми "Рівність" на 2020 - 2022 роки" було скорочено видатки на здійснення закупівлі робіт.

Проєктом передбачено:

 • Влаштування на шляху від зупинки громадського транспорту до пляжу навігацією для осіб з проблемами зору з урахуванням кольорової та тактильної контрастності (тактильна плитка має бути жовтого кольору). Навігація передбачає підходи до туалету, душових, роздягалень та інших об’єктів інфраструктури пляжу ( з урахуванням відкривання дверей).
 • Встановлення інформаційних стендів на зупинці громадського транспорту та при вході на пляж інформаційних стендів з написами шрифтом Брайля, об’ємними схемами зони відпочинку.
 • Облаштування елементів благоустрою тактильними інформаційними табличками.
 • Вставлення звукових покажчиків для осіб з вадами слуху.
 • Мінімальна ширина проїздів на шляху руху осіб на інвалідних колясках групи мобільності М4 становить 1,8 м.
 • Місця відпочинку осіб з інвалідністю на інвалідних колясках групи мобільності М4 прийнято розміром 1,5×0,9 м.
 • При вході у медпункт замість ганку запроектований плавний пандус у ухилом 5%.
 • Ширина дверей у приміщення можливого перебування осіб з інвалідністю на інвалідних колясках прийнято 1,0 м.
 • Габарити тамбуру та медпункту передбачають маневри інвалідної коляски (1,5  м).
 • Санвузол для осіб з інвалідністю обладнаний спеціальними пристосуванням (поруччям, гачками) та встановлений пеленатор.
 • При влаштуванні нових покриттів, реконструкції або заміні твердих покриттів сполучення пішохідних доріжок та майданчиків з покриттям ФЕМ та дерев’яним настилом виконувати в одному рівні.
 • Ухили покриттів на території не повинні перевищувати: повздовжній – 5%; поперечний 1….2%.
 • Покриття з ФЕМ повинно бути рівним, товщина швів між ФЕМ не повинна перевищувати 0,015 м.
 • Висота бордюрів повинна бути не більше ніж, 0,05 м.
 • Секційний пандус шириною 1,2 м для доступу осіб з інвалідністю до акваторії моря укласти по наявному рельєфу, ухил якого не перевищує нормативний та становить 1:12.
 • Секційний пандус обладнаний подвійним поруччям шириною 900 мм на висоті 900 та 700 мм.
 • Кольорове рішення передбачає пофарбування поруччя огороджень майданчиків для відпочинку та інших елементів благоустрою контрастними фарбами (жовтого кольору).

Нагадаємо, попередній аукціон мав відбутися 30 червня 2021 року. Мешканець Одеси Сергій Ращенко, батько постраждалого в автомобільній аварії Михайла, відвідав інклюзивний пляж і висловив критичні зауваження. 5 червня мер Одеси Геннадій Труханов разом з інвестором проєкту бізнесменом Юрієм Дегасом відкрив цей об'єкт, розташований поряд з пляжем "Дельфін". Інклюзивний простір площею понад 4 тисячі квадратних метрів обладнаний пандусами, ліфтом, тактильною плиткою, адаптованими туалетами.

31 травня 2021 року, під час апаратної наради презентували оновлені зупинкові комплекси, які департамент транспорту, зв'язку та організації дорожнього руху планує встановлювати в Одесі, на яких планується встановити додаткові інклюзивні елементи. 

Provodnik online - це проєкт, завдяки якому люди з інвалідністю, батьки з маленькими дітьми, літні люди зможуть будувати собі доступні маршрути, відзначати на карті не інклюзивні локації і навіть звертатися до міської влади.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Президент України Володимир Зеленський звернувся до Верховної Ради України із проханням продовжити дію воєнного часу та загальної мобілізації.  Відповідні проєкти постанов голова держави зареєстрував у канцелярії парламенту.  Справа в тому, що наприкінці травня Верховна Рада України затвердила указ президента Володимира Зеленського щодо продовження дії военного часу до 23 серпня, а також акт … читати далi

Американська історикиня, письменниця та журналістка, лауреатка багатьох міжнародних літературних премій Енн Епплбаум, яка в липні відвідала Одесу написала велике есе про волонтерів та волонтерок. У публікації в одному з найстаріших і найбільш респектабельних літературних журналів США The Atlantic, письменниця назвала волонтерів "другою українською армією". "В історії є поворотні моменти, моменти, … читати далi

Білгород-Дністровський прикордонний загін, що на Одещині, отримав чотири нових патрульних катери UMS – 425CC загальною вартістю 2,2 мільйони гривень. Про це повідомили у пресцентрі Державної прикордонної служби України. Ці катери надані прикордонникам в рамках проєкту міжнародної технічної допомоги «Разом з ЄС до безпеки кордонів», який фінансується Європейським Союзом та впроваджується … читати далi

У 2021 році в Одеській області зареєстровані 15,9 тисяч шлюбів, що порівняно з 2020 роком більше на 29,3%. Найбільша кількість шлюбів (27,3% від загальної кількості) зареєстрована у віковій групі 25–29 років. Про це повідомили у пресслужбі Головного управління статистики в Одеській області. За останніми даними чисельність молоді Одеської області у … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР