
1 січня в Україні стартувала щорічна кампанія е-декларування.
Як повідомили в Національному агентстві з питань запобігання корупції у 2021 році вона триватиме до 31 березня.
Як нагадали в НАЗК, за допомогою їх сервісів ви можете отримати роз’яснення для заповнення декларації:
- зверніться до уповноважених підрозділів/осіб із питань запобігання корупції у вашій установі за консультацією;
- зателефонуйте до контакт-центру НАЗК: +38(044)200–06–94. Консультації надаються в робочі дні з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 18:00;
- ознайомтеся з роз’ясненнями щодо заповнення декларацій у базі знань. Працює зручний пошук за ключовим словом;
- для отримання технічної допомоги щодо роботи з Реєстром зверніться за адресою support@nazk.gov.ua або заповніть форму зворотнього зв’язку на сайтіі.
В агентстві також зазначили, що через набуття чинності закону, який частково відновлює повноваження НАЗК, ви знову можете подати повідомлення про суттєві зміни у майновому стані в електронному вигляді в Реєстрі декларацій.
Нагадаємо, 15 грудня депутати Верховної Ради України ухвалили зміни до закону України "Про запобігання корупції" щодо відновлення інституційного механізму запобігання корупції", якими забезпечується повноцінне функціонування Національного агентства з питань запобігання корупції, наділення його необхідними повноваженнями та правами з метою їх реалізації. Президент підписав закон 24 грудня.
Нагадаємо також, що Вищий антикорупційний суд України закрив щодо можливої недостовірності в декларації міського голови Одеси Геннадія Труханова.
Раніше Вищий антикорупційний суд вже закрив іншу справу щодо можливої недостовірності в декларації міського голови Одеси Геннадія Труханова.
Справа в тому, що судді Конституційного суду України вирішили визнати неконституційною статтю 366–1 Кримінального кодексу України, що передбачало відповідальність за декларування недостовірної інформації. В НАЗК наполягають, що судді так намагаються позбутися відповідальності за порушення, які виявили агенти.
29 жовтня, Кабінет міністрів України на позачерговому засіданні у четвер, 29 жовтня, зобов'язав Національне агентство з питань запобігання корупції відновити доступ громадян до реєстру електронних декларацій посадовців.
Президент Володимир Зеленський зареєстрував у Верховній Раді законопроєкт, яким пропонує припинити повноваження суддів Конституційного суду України, визнати його рішення про електронне декларування «нікчемним» і таким, що не має правових наслідків, а також скасувати відповідні зміни до закону України «Про запобігання корупції».
Однак судді ВАКС не лише закривають такі справи, але й змушені відміняти вироки, щодо тих, кого вже визнали винними.
Частка доходів місцевих бюджетів у зведеному бюджеті України (без урахування трансфертів) зросла на 4 відсотки за період з 2015 по 2020 роки. Відповідні дані викладені у моніторингу децентралізації станом на 9 квітня 2021 року, який оприлюднило Міністерство розвитку громад та територій України. У січні - лютому 2021 року сума власних доходів місцевих бюджетів …
читати далi
Управління капітального будівництва Одеської міської ради оголосило тендер для обрання підрядника якому сплатять за капітальний ремонт спортивного залу та приміщень ОЗОШ №122. Про це повідомляється в системі електронних закупівель Prozorro. Школа знаходиться на вулиці Старопортофранківська, 45. Аукціон з очікуваною вартістю закупівлі у 6 мільйонів 916,6 тисяч гривень має відбутися 27 квітня. Компанія-переможець повинна …
читати далi
Міністерство охорони здоров'я України планує на початку літа відкрити в містах-мільйонниках великі вакцинні Центри для вакцинації від COVID-19. Про це повідомив головний санітарний лікар, заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко, зазначає "Іnterfax-Україна". "У містах-мільйонниках ми хочемо зробити великі вакцинальні центри - Київ, Львів, Харків, Запоріжжя. У таких містах вони можуть …
читати далi
Міністерство розвитку громад та територій України оприлюднило моніторинг децентралізації станом на 9 квітня 2021 року. Один з нових критеріїв моніторингу – розвиток інституту старост та створення старостинських округів (територій юрисдикції старост). Більшість громад вже призначили старост і визначили території їхньої юрисдикції. Найчастіше створюються старостинські округи з чисельністю населення від 500 до 1500 жителів (57 %). …
читати далi