Мільйони від підприємництва та тисяча гектарів землі: що задекларували ренійські депутати

04 червня 2021 р. 19:37

Рені декларація депутат

ІзбірКом зібрав декларації депутатів Ренійської міської ради VIII скликання та виокремив перші п'ятірки народних обранців за двома параметрами: земля і доходи.

Відомості про квартири і транспорт не наведено, тому що за винятком поодиноких випадків не виходять за рамки середнього провінційного достатку. А виняткові випадки, і це стосується виключно транспорту, бо з квартирами і будинками все середньо, можуть бути легко пояснені підприємницькою або фермерською діяльністю декларантів. Діамантів, годинників, шуб та іншого статусного мотлоху депутати Ренійської міськради не задекларували.

По двох обраним критеріям враховувалися не тільки доходи і земля, задекларовані особисто депутатами, а й зазначені ними щодо своїх дружин (чоловіків). Відомості про місце роботи наведені ті, які вказали самі декларанти.

Першим у топі землевласників став Олексій Андріанов, менеджер з постачання ТОВ «Долинське Нова». Він володіє 1 тис. 287 га землі.

Поступається в цьому рейтингу депутат Валерій Бабере, у якого 1 га, а у дружини –7,0872 га. Всього у родини Бабере – 8,0872 га земельних ділянок.

Іван Кобзаренко, голова СФГ Іскра, володіє 3,8 га, а дружина декларанта 3,43 га. Тож, у власності родини – 7,23 га.

Четвертою у рейтингу стала Олена Драгнєва, місцем роботи якої вказано Дошкільний навчальний заклад загального розвитку ясла-садок «Джерельце» Котловинської сільської ради Ренійського району Одеської області, завідувач. У неї  – 2,17 га, а у чоловіка – 3,8654 га. Всього у Драгнєвих – 6,0354 га.

Закриває п’ятірку Ніна Кокош, Новосільська сільська рада, рахівник касир. Вона має 1 га, а чоловік депутатки – 4,5899 га. Тож разом сімейство Кокош володіє 5,5899 га.

А ось в рейтингу доходів за рік Ніна Кокош випередила своїх колег. Заробітна плата отримана за основним місцем роботи складає 99 тис. 376 грн, дохід від зайняття підприємницькою діяльністю – 2 млн 197 тис. 871 грн. Дохід чоловіка значно скромніший – від зайняття підприємницькою діяльністю він отримує 5 тис. 800 грн, дохід від надання майна в оренду – 10 тис. 72 грн, а пенсія складає 25 тис. 200 грн. Всього родина має 2 млн 338 тис. 319 грн.

Срібло отримує Микола Лупашку, дохід декларанта від зайняття підприємницькою діяльністю – 1 млн 78 грн, 800 грн, 10 тис. грн, 255 тис. 557 грн, 5 тис. 492 грн, 700 грн, 1 тис. 605 грн, 61 тис. 600 грн., 65 грн., 30 тис. 674 грн, заробітна плата отримана за основним місцем роботи – 58 тис. 660 грн. Всього – 1 млн 425 тис. 231 грн.

Депутатка Світлана Бакалова задекларувала лише дохід від зайняття підприємницькою діяльністю – 1 млн 253 тис. 553 грн.

Ілля Кєліогло вказав трохи меншу загальну суму – 1 млн 134 тис. 761 грн. Його заробітна плата отримана за сумісництвом складає 91 тис. 615 грн, також він отримав допомога по безробіттю – 44 тис. 290 грн. Дружина ж заробляє більше та має дохід від зайняття підприємницькою діяльністю – 998 тис. 856 грн.

Сергій Узунов, директор ТОВ Авангард Агро Плюс СПД Узунов СА. У декларанта дохід від підприємницької діяльності – 935 тис. 572 грн, а зарплата, отримана за основним місцем роботи – 61 тис. 303 грн. Тож він займає лише п’яту сходинку, бо його загальний дохід трохи не дотягнув до мільйона – 996 тис. 875 грн.

Нагадаємо, що Верховна Рада України схвалила в другому читанні законопроєкт №4651, який передбачає ув’язнення за недостовірну інформацію в декларації чи її неподання.

У першому читанні цей законопроєкт ухвалили у квітні 2021 року. У грудні 2020 року Верховна Рада ухвалила закон №4460-д “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо встановлення відповідальності за декларування недостовірної інформації та неподання суб'єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування”.

Однак Вищий антикорупційний суд України встиг закрити дві справи щодо можливої недостовірності в декларації міського голови Одеси Геннадія Труханова. 

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Департамент соціальної та сімейної політики облдержадміністрації пропонує внутрішньо переміщеним особам з комунальної установи «Обласний центр соціально-психологічної допомоги» для тимчасового проживання дві двоповерхові будівлі, за 10 кілометрів від Подільська Одеської області в селі Борщі.  Про це стало відомо під час наради в обласній адміністрації за участю урядового уповноваженого з прав осіб з … читати далi

Менше половини громадян (43,4%) читали конституцію України або окремі її положення, а змін до основного закону вимагають 65% опитаних. Такі результати соціологічного дослідження «Всеукраїнський омнібус», проведеного дослідницькою компанією «Active Group» у травні 2021 року. Відповідаючи на запитання «Чи читали ви Конституцію України?», 9,6% українців зазначили, що уважно її читали та … читати далi

Еспертки проєкту «Гендерночутливий простір сучасної журналістики» разом з пресцентром Paritet запустили чергову хвиля гендерного моніторингу медіа 24 областей України.   Упродовж тижня (7-13 червня 2021 року) експертки аналізували п'ять друкованих видань (газет «Вечерняя Одесса», «Одесская жизнь», «Одеські вісті», «Прес Кур’єр», «Чорноморські новини») та п'ять новинних сайтів («Думская», ІзбірКом, «Одесса-Медиа», «УСИ», «048.ua-сайт Одессы»). Серед десяти … читати далi

Попри те, що 31% учасник зовнішнього незалежного тестування цьогоріч не склали тест з математики, більшість абітурієнтів та студентів планують працювати у сфері роздрібної торгівлі, продажів та закупок та очікують зарплату на рівні 5-10 тисяч гривень.  Такі висновки зробили аналітику сервісу OLX Робота. За даними опитування аналітиків, найменше українська молодь планує свою кар’єру … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР