Депутат Одеської обласної ради "забув" задекларувати майже 70 мільйонів

29 листопада 2021 р. 18:06

НАЗК Одеса Одеська обласна рада

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) з початку року перевірило 806 декларацій та встановило порушень на 819 мільйонів гривень.

Про це повідомив Голова НАЗК Олександр Новіков в інтерв’ю виданню "Факти".

"Цьогоріч уже перевірили 806 декларацій. Загалом взяли в роботу понад 1,2 тисячі. Встановили порушень на 819 млн грн",  ̶  зазначив Олександр Новіков.

За його словами, серед порушників законодавства є народні депутати й керівники центральних органів влади, наприклад, очільник Державної регуляторної служби та колишній віцепрем’єр-міністр України – міністр із питань стратегічних галузей промисловості України. Проте найбільше прихованого майна НАЗК виявило у деклараціях  депутатів місцевих рад.

"Найбільші незадекларовані суми під час перевірок виявляли у депутатів місцевих рад. Зокрема, депутат Одеської обласної ради Олег  Кутателадзе забув внести в декларацію 69,9 мільйона гривень. Взагалі у 60 деклараціях ми виявили порушення. Також у 9 народних депутатів",  ̶  розповів  Голова НАЗК.

У цьому переліку є й судді Конституційного Суду.

"Так, встановили порушення в деклараціях Віктора Кривенка та Олександра Касмініна. В їхніх деклараціях є ознаки кримінального правопорушення. Справи передано до НАБУ. Вони їх розслідують. У 124 деклараціях виявили адміністративні правопорушення. Йдеться про декларування на суму меншу ніж 1 млн 113 тис. грн",  ̶  зазначив Олександр Новіков.

Голова НАЗК зауважив, що найчастіше декларанти не зазначають автомобілі, будинки, земельні ділянки, на яких вони знаходяться і які фактично використовуються особами; а також не вказують у декларації членів сім’ї, на яких оформлено все майно.

Нагадаємо, Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) розпочало повну перевірку ще дев'яти декларацій посадовців, поміж яких п’ять народних депутатів України.

Національне агентство з питань запобігання корупції підозрює народного депутата групи «За майбутнє» Ігоря Палицю у тому, що він не вказав у декларації за 2019 рік видатки, пов'язані з проведенням кампанії до парламентських виборів у тому ж році. 

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

16 січня на 62 році життя не стало відомого одеського фотографа Олександра Шевчука. Про це повідомили його друзі та колеги у Facebook. Олександр Шевчук народився в Одесі 31 серпня 1960 року. У 1982 році закінчив Одеський інженерно-будівельний інститут. У 80-х почав займатися фотографією, з 1987 року - фотограф гурту «Провінція» … читати далi

Великі платники податків з початку календарного року зобов'язані стати на податковий облік. Однак у цьому році великі підприємства опинилися на обліку у різних регіонах, непов'язаних з фактичним місцезнаходженням. Окрім того, за новим місцем обліку підприємства мають подавати податкову звітність та виконувати інші обов'язки, а сплачувати податки за місцем попереднього обліку. … читати далi

Центр публічних розслідувань опублікував аналіз опублікованих у 2021 році розпоряджень голови Одеської обласної ради Григорія Діденка. Розпорядження, підписані головою ради, розміщені на офіційному сайті Одеської обласної ради у підрозділі "Діяльність". Згідно з Законом "Про місцеве самоврядування в Україні" голова районної, обласної, районної у місті ради в межах своїх повноважень видає … читати далi

В аеропорту Одеси прикордонники виявили 32-річну громадянку Таджикистану, яка перебувала у міжнародному розшуку. Про це повідомив пресцентр Південного регіонального управління Державної прикордонної служби України Бази даних міжнародної організації кримінальної поліції Інтерпол спрацювала під час здійснення прикордонного контролю. Інспектори встановили, що її розшукують за участь у терористичній групі. Жінку одразу ж … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР