Голова СБУ змусив підлеглих подавати е-декларацію за іншими правилами: що задекларував очільник Одеського облуправління

08 квітня 2020 р. 09:30

НАЗК СБУ фінанси

Голова Національного агентства з питань запобігання корупції Олександр Новіков вніс голові Служби безпеки України Івану Баканову припис через затверджений СБУ акт, що встановлював керівництву спецслужби відмінні від інших працівників правила подання декларацій.

Про це йдеться в повідомленні пресслужби НАЗК, передає УНН.

“Заходи з фінансового контролю декларацій осіб, що обіймають посади, перебування на яких пов’язане з державною таємницею, мають здійснюватися відповідно до порядку, який визначає НАЗК (ст. 52-1 ЗУ "Про запобігання корупції“). 19 липня 2019 року НАЗК затвердило порядок здійснення заходів фінансового контролю в СБУ стосовно окремих категорій осіб”, — повідомили в НАЗК.

Зазначається, що, всупереч закону у 2016 році СБУ затвердила акт, що встановлював щодо керівництва СБУ відмінні від інших працівників Служби правила подання декларацій. Це, вважають в Національному агентстві, “дозволило вказаним особам уникати фінансового контролю зі сторони НАЗК”.

“Голова НАЗК Олександр Новіков вніс голові СБУ Івану Баканову припис щодо усунення порушення Закону України "Про запобігання корупції“ та скасування зазначеного незаконного акту. На виконання припису СБУ скасувала незаконний акт”, — повідомили в агентстві.

Тепер, відповідно до вимог законодавства, у 2020 році посадові особи СБУ, які призначаються та звільняються з посад актами президента, що не становлять державної таємниці, подають свої декларації до публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Так, згідно з декларацією начальника Одеського управління СБУ Віталія Харченка, він має земельну ділянку площею 900 квадратних метрів, квартиру в столиці 46,3 квадратних метрів та орендує квартиру в Одесі, а його дружина Оксана Смолій володіє земельною ділянкою у Вінницькій області площею 1 тисяча 200 квадратних метрів та будинком. 

Їздить голова СБУ на Audi A-6 2008 року випуску. У Центральному управлінні Служби безпеки України він за рік заробив 367 тисяч 628 гривень, а в Управлінні СБУ в Одеській області - 152 тисячі 646 гривень, а також отримав соціальну виплату як учасник бойових дій - 7 тисяч 250 гривень. 

Готівкою Харченко зберігає 24 тисячі долларів США та 120 тисяч гривень. В банках зберігає більш ніж 70 тисяч. 

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Одесский городской голова Геннадий Труханов подписал распоряжение о создании комиссии по вопросам отбора и определения послов города Одессы. Соответствующий документ опубликован на официальном сайте Одесского горсовета. Как следует из распоряжения, председателем комиссии станет сам городского голова, заместителем председателя - заммэра Павел Вугельман, а секретарем комиссии - директор департамента международного сотрудничества и маркетинга Одесского … читати далi

Высший антикоррупционный суд Украины объяснил решение, согласно которому отменил ограничения, возложенные на бизнесмена Вадима Альперина, которого в СМИ часто называют одесским «королем контрабанды», увеличением суммы залога.  Как пояснили в пресс-службе суда, Апелляционная палата Высшего антикоррупционного суда 16 апреля частично удовлетворила жалобу прокурора и отменила постановление следственного судьи Высшего антикоррупционного суда от 18 марта, которым следственный судья … читати далi

Народный депутат Олег Колев («Слуга народа») обнародовал свои доходы за 2019 год, задекларировав арендованный номер в отеле «Киев» в столице. Согласно декларации нардепа, у него есть квартира в Измаиле Одесской области, площадью 50,7 квадратных метров, а еще он является совладельцем другой квартиры в том же городе, площадью 67,3 квадратных метров.  Автомобилей у депутата в … читати далi

Депутат Ренийского районного совета 37-летний руководитель СПК «Новосельское» Андриан Кокош скончался сегодня, 27 мая. Как сообщили близкие депутата, мужчине стало плохо и он вызвал «скорую», которая его госпитализировала, но на пороге лечебного учреждения он потерял сознание. Несмотря на реанимационные мероприятия, проводимые медиками, Кокош скончался.  Причины смерти пока неизвестны.  Андриан Кокош руководил СПК «Новосельское» после смерти отца … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР